EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Czy dobrze się modlicie moje dzieci... La Salette 19 IX 1846
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.

Aktualności

No result.

sobota, 12 październik 2019 15:14

XXVIII niedziela zwykła

XXVIII Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .13,10. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 Dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy codziennie ale szczególnie w każdy Młodzież zapraszamy do tej modlitwy w każdy piątek.
 2. W poniedziałek msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Domowego Kościoła.
 3. W środę zapraszamy członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00 i spotkanie po niej w domu parafialnym.
 4. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki wypominkowe listopadowe i roczne. Prosimy o zabranie ich ze sobą do domów i po czytelnym wypełnieniu o składnie ich na tacy lub w zakrystii albo w kancelarii parafialnej
 5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, młodzież zbiera do puszek ofiary na rzecz stypendiów dla młodzieży pod hasłem „Dzieło nowego Tysiąclecia”.
 6. W przyszłą niedzielę, która jest niedzielą misyjną, naszą parafię odwiedzi ks. Henryk Kaszuba MS, misjonarz na Madagaskarze.
 7. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na obłożenie cokołu naszego Kościoła. Za waszą hojność serdecznie dziękujemy.
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła   w środę św. Jadwigi Śląskiej w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek św. Łukasza Ewangelisty.  w sobotę –bł. Jerzego Popiełuszki – kapłana.

sobota, 05 październik 2019 16:33

XXVII niedziela zwykła

XXVII Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .6,10. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 Dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy codziennie ale szczególnie  Młodzież zapraszamy do tej modlitwy w każdy piątek.
 2. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w czwartek na godzinę 18.45 do sali kinowej domu zakonnego.

Temat; Człowiek istotą otwartą na Boga.  Postawimy pytania :

 Jakie potrzeby ma dzisiejszy człowiek?  Jakie są przyczyny odejść z Kościoła?

 Czego pragniemy w swej duszy? Te i wiele innych pytań będą przedmiotem naszego spotkania. Zapraszamy.

 1. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajdują się kartki wypominkowe, listopadowe i roczne, na których możemy wpisać imiona naszych zmarłych. Na kartkach, które będziemy czytać w listopadzie prosimy o ich czytelne wypełnienie i wpisanie ulicy. Modlitwa z a zmarłych będzie według planu:

Poniedziałek ulica Sienkiewicza, wtorek Os. Metalowców, środa Os. Nikutowo, czwartek ulica Krzywa, piątek ulica Wojska Polskiego, ulica Krótka i Nikutowo, sobota ulica Słoneczna i Księżycowa Niedziela spoza terenu parafii.  

 1. Dzisiaj Caritas diecezjalna zbiera do puszek ofiary na rzecz budowy w Olsztynie Hospicjum Stacjonarnego dla dzieci.
 2. W przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie zbieramy ofiary na obłożenie cokołu naszego Kościoła.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić kolejny XIX Dzień Papieski, ustanowiony w 2000 roku na pamiątkę wyboru Papieża Jana Pawła II. Młodzi z naszej parafii będą w tym dniu zbierać do puszek ofiary na stypendia dla utalentowanej młodzieży.
 4. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać wspomnienie o Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata.
 5. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie Najśw. Marii Panny Różańcowej  w środę bł. Wincentego Kadłubka; biskupa  w sobotę -35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapłana.

sobota, 05 październik 2019 13:25

modlitwa za zmarłych w listopadzie

wtorek, 01 październik 2019 09:47

zapraszamy na wspólną modlitwę

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na modlitwę różańcową codziennie o godzinie 17.30 w październiku

poniedziałek, 30 wrzesień 2019 15:43

Odpust parafialny - relacja

Po Mszy świętej był czas na wspólne świętowanie w ogrodach Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie
Trudno jest podziękować za wszystko co wydarzyło się, co udało się przygotować i za każdą pomoc. Ale najważniejsze jest to, że tak wiele osób było, że to my jesteśmy Kościołem.
Spróbujemy pokazać to co się działo w niedzielę i zaczniemy od ks. Marcina Ciunel, ks. Henryka Przeździeckiego, ks. Kazimierz Przybycień, ks. Łukasz Stachura i br. Eugeniusz Kusiak, którzy byli z nami.

 Strażacy  przygotowali pokaz akcji ratunkowej, udzielania pierwszej pomocy, hydronetek i oczywiście największej atrakcji - podnośnika ( Marcin Parda)

I jeszcze coś pozytywnego - rejestracja dawców Fundacja DKMS Agata Mazurek Jacek Gajda Anna Weber  - 39 osób zarejestrowanych. Dzięki.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, kącik medyczny, warkoczyki Małgorzata Woźniel Małgorzata Stepień, malowanie Zuzanna Dąbkowska @Paula Poterucha https://www.facebook.com/profile.php?id=100012579493924, bańki, kreda, klocki (nie tylko dla najmłodszych), piłka. Było co robić

I coś do zjedzenia. Grochówka Restauracja Smaki Mazur Beata Zawiślak i Krzysztof Zawiślak, Mlekpol, gofry Rafał i Agnieszka, wata i popcorn jak zwykle Lukas Stepien i Marcin (dzięki za pomoc), kiełbaski z grilla, których ktoś zawsze pilnował, pieczywo Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski, ciasta (przyniesione przez dobre osoby) i obsługa części gastronomicznej - to wszystko zrobiliśmy wspólnie

A czas organizował nam Paweł Krasowski, skutecznie.

( a opowiadał i zdjęcia robił Krzysztof Dąbkowski)

 

 

 

Strona 1 z 54

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete