EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

Nowa Informacja dla Rodziców

3 Maja 2020

Komunia św. zostaje przesunięta na niedzielę 6 wrzesnia 2020r.  

 

25 kwietnia 2020 r. 

Witam serdecznie wszystkich rodziców!
Proponuję przeniesienie uroczystości I Komunii na niedzielę 6 września. Wydaje się, że ten termin byłby najbezpieczniejszy. 
Ponieważ od tygodnia można uczestniczyć we Mszy św. w większej liczbie osób, dlatego możemy także  rozważyć zorganizowanie Komunii św. jeszcze w maju na przykład  w sobotę 16-go lub niedzielę 17-go, dla małej grupy dzieci i rodziców. Może to być 5 do 7 dzieci w zależności od ilości osób z rodziny, które  chciałyby  uczestniczyć we Mszy św. Jeżeli byłoby to 5 osób z kazdej rodziny to wtedy zmieści się 10 dzieci. W naszym kościele liczba osób nie może przekroczyć 48 (+ 3 na chórze). 
Ze zrozumiałych względów taka Msza św, (dodatkowa w w sobotę może być nawet przed południem a w niedzielę o godzinie 13.00 i wyłącznie dla I Komunii) byłaby bez tych elementów, które mogłyby narazić uczestników na niebezpieczeństwo zarażenia. Komunia św, pod jedną postacią tylko chleba, uczesticy siedzieliby z zachowaniem dystansu itd. 
Proszę o indywidualne zgłaszanie, najlepiej mailem, swojej decyzji kiedy chcecie zorganizować I Komunię waszego dziecka. Oczywiście, że będzie decydować liczba dzieci.  Jeśli chcecie dzwonić, to proszę dzwonić w godzinach od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.00. oprócz poniedziałku.  
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Z dekretu ks. Abpa Józefa Górzyńskiego 15 kwietnia 2020 r.

"Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej
(...) Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).

1. Po Wielkanocy:
1.1. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
1.2. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.

2. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

3. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

4. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym,
to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby".

 

W związku z powyższym proszę o indywidualny kontakt ze mną, (po 19 kwietnia, kiedy będziemy już wiedzieć nieco więcej odnośnie do restrykcji) najlepiej mailowo, jeśli to nie jest  mozliwe, to telefonicznie w godzinach 16,00 -18.00 i 19.30 - 20.30

ks. Henryk Przeździecki MS proboszcz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mrągowo 24 marca 2020

Drodzy Rodzice!
Za niecałe dwa tygodnie, 5 kwietnia przypada nasze comiesięczne spotkanie, które nie może się odbyć. Módlmy się o to, żeby ustała epidemia. Nie marnujmy czasu, ten trudny czas jest też dla nas okazją do odnajdywania Boga. Szkoła przenosi się do Internetu, Kościół też stara się używać tego narzędzia do ewangelizacji. Chociaż nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkanocnych, to w Internecie można znaleźć wiele propozycji dla dorosłych i dla dzieci. Zachęcam do odwiedzania naszej strony mragowo.saletyni.pl i strony naszej Diecezji. archwarmia.pl
W obecnej sytuacji wszystko zależy od sytuacji rozwoju epidemii w naszym kraju, decyzji władz oraz zarządzeń biskupów. Proszę o kontynuowanie nauki w domach, tego, o czym przypominałem co miesiąc. Chciałbym bardzo, żeby I Komunia mogła się odbyć w planowanym czasie, ale jeśli nie będzie to możliwe, to musimy ją odłożyć na stosowny czas. Proszę nie oczekiwać ode mnie, że dzisiaj powiem Wam kiedy to będzie możliwe. Wiem, że niektórzy muszą już teraz zdecydować, czy; po pierwsze w ogóle organizować przyjęcie z tej okazji, zwłaszcza jeśli zamówiliście już restaurację, po drugie czy dziecko przyjmie pierwszy raz Komunię w tym roku, w późniejszym czasie, czy w roku przyszłym.
O tym czy 10 maja będzie całkowicie bezpieczną datą, aby organizować I Komunię, dowiemy się dopiero za kilka tygodni. Musimy zaczekać do Świąt Wielkanocnych na odpowiednie zarządzenia tych, którzy są w stanie zadecydować. Ksiądz abp Józef Górzyński przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. do 12 kwietnia.
Zaczekajmy z decyzją do Świąt Wielkanocnych, chyba, że ktoś z was już ją podjął. Proszę, abyście w odpowiedzi na tego maila, na początku kwietnia, napisali jak chcecie zdecydować.
Przypominam, że w naszym kościele codziennie jest możliwość spowiedzi w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 15.00 do 18.00
Ks. Henryk Przeździecki MS

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete