EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

XXVI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia parafialne .27,09. 2020.

 

 

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego święta. Nie wymieniamy nikogo z nazwiska, ale wiele osób poświęciło wiele czasu, sił i środków. Dziękujemy radzie Miasta i Firmie Mlekpol za wsparcie.


2. Od drugiego października w czwartek zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17,30. Prosimy Róże Różańcowe o prowadzenie tej modlitwy.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca, w każdy czwartek i piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi w piątek od godziny 17.00 a w sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.


4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.


5. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. . na Mszę św. o godzinie 12.00 w przyszłą niedzielę i na spotkanie.


6. Dzisiejsza kwesta do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.


7. Zapraszamy na Rekolekcje Charyzmatyczne JEZUSIE SYNU DAWIADA ULITUJ SIĘ NADE MNĄ, które poprowadzi O. Józef Witko OFM. Szczegóły i formularz rejestracji jest mieszczony na stronie internetowej www.rekolekcjemragowo.pl


8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym można przeczytać artykuł o tak zwanych bezwyznaniowcach.


9. Wspomnienia liturgiczne:
W poniedziałek św. Wacława, męczennika
We wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
W środę św. Hieronima, prezbitera
W czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus
W piątek świętych Aniołów Stróżów

 

XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .20,09. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Prenumeratorzy czasopisma Posłaniec M. B. Saletyńskiej mogą odebrać nowy egzemplarz tego pisma w zakrystii.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 będzie adoracja wynagradzająca.
 3. Dzisiaj także po Mszy św. o godzinie 12.00 będzie pierwsze spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo pokutne, o godzinie 17.00, które będzie także okazją do spowiedzi przed uroczystością odpustową w niedzielę.
 5. W sobotę, po Mszy św. wieczornej będzie procesja z figurą Matki Bożej Saletyńskiej i z lampionami dookoła kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny z La Salette, patronki naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Główną Mszę św. o godzinie 10.30 odprawi i wygłosi kazanie ks. Jan Kijek MS,  obecnie Radny Prowincjalny z Warszawy. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna a potem zapraszamy wszystkich na festyn przy domu parafialnym. Zapraszamy do wspólnego przygotowania stołów, oraz do wspólnego świętowania 30 lecia naszej parafii.
 7. Nasza parafia już dzisiaj zaprasza na Rekolekcje Charyzmatyczne JEZUSIE SYNU DAWIDA ULITUJ SIĘ NADE MNĄ, które poprowadzi O. Józef Witko OFM. Spotkania odbędą się w dniach 16-17 października w naszym kościele. Początek w piątek 16.X o godzinie 17.00, Koszt rekolekcji 70 zł, lub 80 z obiadem. Liczba osób jest ograniczona. Szczegóły można znaleźć na plakacie lub na stronie internetowej rekolekcjemragowo.pl gdzie można też dokonać rejestracji. Serdecznie zapraszamy.
 8. Wspomnienia liturgiczne:

W poniedziałek św. Mateusza Ewangelisty

W środę św. O. Pio z Pietrelcini

W piątek rocznica poświęcenia kościoła katedralnego we Fromborku

 

XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .13,09. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Saletyńskiej przez cały wrzesień o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek  Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
 3. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci, które przystąpią do I Komunii św., oraz młodzieży, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.00
 4. W przyszłą niedzielę z racji trzeciej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się adoracja wynagradzająca.
 5. W środę 16 września zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. i spotkanie po niej.
 6. Za dwa tygodnie 27 września przypada święto patronalne naszej Parafii Matki Bożej z La Salette. W tym roku nasza parafia obchodzi także 30 lat od jej powstania. Zapraszamy na nabożeństwo pokutne w piątek o godzinie 17.00, w sobotę na Msze św. z procesją dookoła kościoła oraz na Mszę św. odpustową w niedzielę o godzinie 10,30 i na festyn bezpośrednio po niej. Zapraszamy także do współpracy przy przygotowaniu tych uroczystości.
 7. Siostry Katarzynki z Siemek, koło Kętrzyna, które kwestowały w ubiegłą niedzielę serdecznie dziękują za wasze wsparcie w sumie 2108 zł.
 8. Dzisiejsza kwesta i za tydzień jest przeznaczona na obłożenie cokołu kościoła. Do tej pory zebraliśmy na ten cel 42 415 zł.
 9. Wspomnienia liturgiczne:

W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża św. Odpust w kaplicy w Krzywem będzie w następną niedzielę o godzinie 10.30

We wtorek święto Najświętszej  Maryi  Panny Bolesnej

W środę św. Korneliusza i Cypriana męczenników

W Piątek św. Stanisława Kostki Patrona Polski

XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .13,09. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Saletyńskiej przez cały wrzesień o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek zapraszamy wspólnoty Domowego Kościoła na Msza św. o godzinie 18.00.
 3. W tym tygodniu w dniach 13-19 września , w Kościele w Polsce obchodzimy X Tydzień Wychowania,  pod hasłem „Budujmy więzi”.
 4. W najbliższym tygodniu prosimy o zgłaszanie dzieci, które przystąpią do I Komunii św., oraz młodzieży która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o osobisty kontakt i zgłoszenie przez wypełnienie odpowiedniego formularza.
 5. 8 września 2020 roku rozpoczynają się Ogólnopolskie 33-dniowe rekolekcje przygotowane przez Fundację Tota Tua oraz “Miłujcie się!”. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie. Rekolekcje będą się odbywać w formie On line. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową saletyni.pl gdzie można znaleźć szczegółowe informacje.
 6. Dzisiaj Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny z Siemek koło Kętrzyna, które prowadzą Ośrodek Terapii Uzależnień dla Dziewcząt, będą kwestować na swoją działalność.
 7. W przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie kwesta jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła.  
 1. Wspomnienia liturgiczne:

We wtorek święto Narodzenia  Maryi  Panny, oraz NMP Gietrzwałdzkiej

W tym roku nie organizujemy pieszej pielgrzymki do Gietrzwałdu. Program uroczystości w Gietrzwałdzie jest zamieszczony na naszej stronie intern.

 

 

XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .30,08. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. We wrześniu zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. W każdy czwartek i piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00 W tym czasie jest także okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. W każdym czasie można zgłosić osoby chore, oraz te, które nie mogą samodzielnie dojść do kościoła, aby mogły otrzymać sakrament pojednania i Komunię św. w domu.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, po Mszy św. o godzinie 10.30.
 4. W przyszłą niedzielę Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny z Siemek koło Kętrzyna, które prowadzą Ośrodek Terapii Uzależnień dla Dziewcząt, będą kwestować na swoją działalność.
 5. Dzisiejsza kwesta do puszek jest  przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 6. Fundacja Ten Czas raz CKiT w Mrągowie zapraszają na koncert charytatywny 10 września o godz. 19.00 w wykonaniu Krzesimira Dębskiego i Adama Palma z kwintetem smyczkowym. . Bezpłatne zaproszenia na koncert są do odebrania w recepcji CKiT.
 7. Czytajmy prasę katolicką, w najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek na temat powstania Solidarności oraz artykuły na temat sytuacji na Białorusi.
 1. Wspomnienia liturgiczne:

We wtorek Najśw. Maryi  Panny Królowej Pokoju

W czwartek św. Grzegorza Wielkiego papieża

Strona 1 z 9

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete