EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.
Paź 5, 2019

XXVII niedziela zwykła

XXVII Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .6,10. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 Dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy codziennie ale szczególnie  Młodzież zapraszamy do tej modlitwy w każdy piątek.
  2. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
  3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w czwartek na godzinę 18.45 do sali kinowej domu zakonnego.

Temat; Człowiek istotą otwartą na Boga.  Postawimy pytania :

 Jakie potrzeby ma dzisiejszy człowiek?  Jakie są przyczyny odejść z Kościoła?

 Czego pragniemy w swej duszy? Te i wiele innych pytań będą przedmiotem naszego spotkania. Zapraszamy.

  1. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajdują się kartki wypominkowe, listopadowe i roczne, na których możemy wpisać imiona naszych zmarłych. Na kartkach, które będziemy czytać w listopadzie prosimy o ich czytelne wypełnienie i wpisanie ulicy. Modlitwa z a zmarłych będzie według planu:

Poniedziałek ulica Sienkiewicza, wtorek Os. Metalowców, środa Os. Nikutowo, czwartek ulica Krzywa, piątek ulica Wojska Polskiego, ulica Krótka i Nikutowo, sobota ulica Słoneczna i Księżycowa Niedziela spoza terenu parafii.  

  1. Dzisiaj Caritas diecezjalna zbiera do puszek ofiary na rzecz budowy w Olsztynie Hospicjum Stacjonarnego dla dzieci.
  2. W przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie zbieramy ofiary na obłożenie cokołu naszego Kościoła.
  3. Za tydzień będziemy obchodzić kolejny XIX Dzień Papieski, ustanowiony w 2000 roku na pamiątkę wyboru Papieża Jana Pawła II. Młodzi z naszej parafii będą w tym dniu zbierać do puszek ofiary na stypendia dla utalentowanej młodzieży.
  4. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać wspomnienie o Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata.
  5. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie Najśw. Marii Panny Różańcowej  w środę bł. Wincentego Kadłubka; biskupa  w sobotę -35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapłana.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete