EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

Moderator: ks. Stanisław Kowalski MS

strona na facebooku

 

 

Ustami młodzieży...

"Nasze spotkania odbywają się raz w tygodniu o ustalonej godzinie w salce parafialnej. Są one przygotowywane przez animatorów i księży tak, aby prowadziły do konkretnego celu. Spotkania nie mają charakteru wykładów. Dążymy do tego, aby każdy był aktywny i wnosił coś od siebie ubogacając innych. Chcemy się jednoczyć w duchu ewangelii budując wspólnotę i razem wzrastać w wierze.

 Po przywitaniu zapalamy świecę oazową i rozpoczynamy śpiew oraz modlitwę spontaniczną do Ducha Świętego. Po przedstawieniu przez animatorów tematu spotkania rozpoczynamy dialog w oparciu o wybrane fragmenty z Pisma Świętego. Poruszamy też wiele tematów dotyczących codziennego życia, naszych zainteresowań i problemów. Wspólnie szukamy odpowiedzi na ważne dla nas pytania. Każdy może podzielić się swymi myślami w odniesieniu do tematu i usłyszanego Słowa. Animatorzy zadając pytania naprowadzają nas na prawdy ewangeliczne, a my poprzez odniesienie ich do naszego życia jesteśmy w stanie dzielić się i dawać świadectwo."

środa, 15 luty 2017 05:23

Kulig scholki 2017

W niedzielę 12.02.2017r. w Agroturystyce „Pod Wierzbami” w  Wierzbowie odbył się kulig, w którym uczestniczyły dzieci ze scholki wraz z rodzicami i rodzeństwem. Kulig ciągnięty przez konie był dla wszystkich niesamowitą atrakcją a jego trasa biegła przez las i łąki dzięki czemu mogliśmy podziwiać wspaniały zimowy krajobraz. Gospodarze bardzo ciepło nas przyjęli, poczęstowali gorącą herbatą i pysznym ciastem. Pan Bóg zatroszczył się o piękną pogodę, podarował czas wspaniałej zabawy i wypoczynku. Korzystając z zimowej aury zorganizowaliśmy zabawy na śniegu, po których chętnie ogrzewaliśmy się przy płonącym ognisku.

Dziękujemy księdzu Zbigniewowi oraz państwu Kasi i Pawłowi Jaworskim za zorganizowanie kuligu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, towarzystwo i zabawę, a państwu Kasi i Krzysztofowi Dąbkowskim za wszelką pomoc oraz uwiecznianie naszych przeżyć J

E. Z.

W ostatnią niedzielę roku szkolnego 26.06.2016r., scholka i ministranci wspólnie przywitali wakacje. Ks. Zbigniew oraz rodzice przygotowali grilla, na placu parafialnym było gwarno i wesoło a to dzięki ogromnym bańkom mydlanym, które sprawiły mniejszym i większym wiele radości. Nawet deszcz nie przeszkodził nam we wspólnej zabawie i integracji :)
Serdecznie dziękujemy sali zabaw STOKROPEK za wypożyczenie sprzętu do baniek ;)

 

poniedziałek, 16 luty 2015 05:20

Schola w Giżycku

14 lutego 2015 r. schola dziecięca z naszej parafii udała się na chwilę odpoczynku i relaksu do Giżycka, na lodowisko. Dziewczynki na łyżwach spisywały się równie dobrze jak w śpiewaniu. Niestety kontuzje nie ominęły opiekunów -jak widać na zdjęciach :)) Kto upada, jak nie dorośli !!!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten wyjazd, rodzicom i animatorom scholi.

Moderatorzy:ks.Kazimierz Przybycień (2 kręgi),  ks.  Henryk Przeździecki MS ( 1 krąg).  

Spotkania formacyjne:raz w miesiącu

Msza Święta wspólnotowa:pierwszy poniedziałek miesiąca godz. 1800

http://www.domowykosciol.olsztyn.pl/index.php?x=1280&y=800 

    Ruch Domowego kościoła jest ruchem ludzi świeckich, jest gałęzią ruchu światło- życie. RDK jest otwarty na współpracę z innymi ruchami posoborowymi odnowy w kościele, jest poddany i oddany Kościołowi. Założycielem jest śp. ks. Franciszek Blachnicki.Charyzmatem ruchu jest Duchowość Małżeńska. Powołaniem małżeństw należących do ruchu jest uświęcenie siebie w małżeństwie i w rodzinie, dochodzenie małżonków do chrześcijańskiej dojrzałości.

    Domowy Kościół pragnie pomóc małżonkom w wspólnym ich angażowaniu się (męża i żony jednocześnie) w szukanie woli Bożej i w trosce o to, by iść razem drogą wyznaczoną przez Chrystusa. Dlatego proponuje ukierunkowanie całego życia, konkretne elementy pracy wewnętrznej.

   Życie każdego małżonka ma być wciąż orientowane na Miłość,którą wskazał Chrystus: "Będziesz miłował swego bliźniego, jak siebie samego" (Mk 12, 30-31)

   Miłość bliźniego - to umiejętność słuchania, dialogu, to dzielenie się całym swoim życiem, to troska o chrześcijańskie wychowanie dzieci, pomoc małżeństwom znajdującym się w potrzebie, to gościnność, służba w Kościele i strukturach życia społecznego.

   Takiemu ukierunkowaniu życia służą konkretne elementy pracy wewnętrznej, które w ruchu nazywają się zobowiązaniami - darami: codzienna modlitwa: osobista, małżeńska, rodzinna, czytanie Pisma Świętego, comiesięczny dialog małżeński, spotkania miesięczne kręgu, rekolekcje. Małżeństwa pragnące należeć do ruchu Domowego Kościoła, organizują się w kręgu od 4-ch do 7-miu małżeństw w kręgu.
   W naszej parafii są dwa kręgi, pierwszy powstał we wrześniu 1992r., drugi w 1994r.Każdy krąg spotyka się w obecności kapłana, aby był obecny jako brat pośród braci z całą łaską kapłaństwa. Małżeństwa dobrze znają słabość swej woli i granice swoich sił, codziennie doświadczają jak trudno żyć po chrześcijańsku. Spotkanie miesięczne składa się z następujących części stałych:
- dzielenie się życiem (wydarzeniami, radościami, troskami itp.)
- modlitwa
- formacja (dzielenie się realizacją zobowiązań tzn. osiągnięciami i trudnościami w rozwoju życia duchowego)

   Najważniejszym elementem tego spotkania jest formacja. Najważniejszymi z zobowiązań jest modlitwa osobista i dialog małżeński. Dialog małżeński polega na tym, że raz w miesiącu mąż i żona przy zapalonej świecy zasiadają w obecności Bożej (po modlitwie), aby w szczerości w spokoju porozmawiać o wszystkich sprawach, jakie przeżywają w swojej rodzinie, o dobrych i o złych, ale w duchu miłości wzajemnej, nie żeby wygadać jeden drugiemu, kto miał rację, kto jest mądrzejszy, ale żeby wspólnie wysłuchać jeden drugiego, umieć przyjąć uwagi o sobie i pracować nad nimi, zdobywać się na słowo: przepraszam,dziękuję, masz rację, obiecuję poprawę. Przecież nie ma idealnych małżeństw, każdy z nas inaczej patrzy, odbiera, odczuwa na te same sprawy i problemy.

   Winniśmy mieć świadomość, że jesteśmy dla siebie najważniejsi. Jako mąż i żona złączeni Sakramentem Małżeństwa, w obecności Boga. Miłość nie jest dana, ale zadana, trzeba ją budować, rozwijać, pielęgnować by być odpowiedzialnym ojcem i matką.

 

   Uwierzcie nam to jest Prawda. Jesteśmy w kręgu 10 lat i tego doświadczmy. Mimo wszelkiej trudności w naszym życiu, łatwiej jest nam przechodzić przez to życie z Bogiem.

   Praktykując zobowiązania jesteśmy bliżej siebie i bliżej Boga. Możemy liczyć na pomoc małżeństw z innych kręgów i można na nas liczyć. Miłość jest ofiarna, jeżeli prawdziwie kocham, to mam siłę zrezygnować ze swojego ja.

   Odnawianie nieustannie przez dialog miłości, który pozwala budować autentyczne więzi, małżonkowie mogą żyć w pokoju i radości wypełniając swoje powinności małżeńskie i rodzicielskie, przekazując przekonywujące świadectwo swoim dzieciom. Wychowanie dzieci dokonuje się przez przykład miłości, która niesie pokój. Na chrześcijańskich małżeństwach spoczywa zadanie misyjne i obowiązek pomagania innym. I tak się dzieje w naszej parafii. Dwa małżeństwa posługują w poradni rodzinnej, dwie osoby posługują w radzie parafialnej, dwie osoby posługują w radzie ruchów i jedna osoba jest wolontariuszem w hospicjum domowym.

W naszej parafii istnieją trzy Kręgi Rodzin

Krąg I

Moderator kręgu: ks.Kazimierz Przybycień

 • Barbara i Krzysztof Hawryluk
 • Anna i Ryszard Musik
 • Maria i Marek Stępień
 • Elżbieta i Kazimierz Zdanowicz
 • Marzenna i Grzegorz Zdanuk

 

Krąg II

Moderator kręgu: ks.Kazimierz Przybycień

 • Halina i Stanisław Dytnerscy
 • Danuta i Kazimierz Meler
 • Marta i Jan Nadolni
 • Katarzyna i Krzysztof Dąbkowscy

 

Krąg III

 

Moderator kręgu: ks. Henryk Przeździecki MS

 • Wioleta i Łukasz Kędziora
 • Danuta i Dariusz Szukała
 • Beata i Krzysztof Zawiślak
 • Mariola i Grzegorz Korzeniewscy 
 • Justyna i Bartosz Witkowscy
 • Ewa i Michał Juźwin

 

...........................................................................................................................................

Moderator Rejonowy ks.Sławomir Sokołowski

 

WSPÓLNOTA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

- „ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA”

Duszpasterz grupy – ks. Kazimierz Przybycień

Lider grupy – p. Basia Wiszowata
Spotkania: Każdy poniedziałek godz. 1900– w kościele

Msza Święta wspólnotowa z modlitwą  uzdrowienia
-trzecia sobota miesiąca.

Modlitwa wstawiennicza indywidualna po spotkaniach wspólnoty.

 

http://www.warmia.odnowa.org/

Opiekun: ks. Henryk Przeździecki MS

 

 

Spotkanie:

 •   w sobotę: o godz. 1000.

 

Wiemy dobrze, jak ważna jest liturgiczna służba ołtarza. 

 Sobór Watykański II przyniósł nam reformę liturgiczną. Dzięki niej wrócono do pierwotnej tradycji. Ponownie mamy w Kościele rozmaite rodzaje posługi: lektorów czytających teksty Pisma Świętego, wiernych przynoszących do ołtarza chleb i wino lub czytających modlitwę powszechną, kantorów i innych. Wielu uważało, że nadszedł schyłek ministrantury, zwłaszcza że odpadła konieczność posługiwania się łaciną. Na szczęście mylili się. Tak jak dawniej, tak i obecnie ministranci są potrzebni i cenieni.

MINISTRANT
Niedawno się zabawiał przy kościelnej bramie;
jako „zbójca”, przed wiejską zmykał łobuzerią.
Dzisiaj kroczy z powagą, z przejęciem i serio,
bo kapłańskiej go drogi zaszczyciło znamię.
            Od serc ludzi dorosłych promienność się sączy
            ku tej krągłej głowince, przyciętej czuprynie.
            Jego głosik za tłumy wiernych w niebo płynie,
            jako za orłów stada dzwoni śpiew skowrończy.
A gdy klęka nabożnie, gdy w dzwonki zabrzęczy
i fałdy swej komeżki starannie przygładza,
wtedy łaska nań Boża schodzi w jasnej tęczy.
            I w pochylonym malcu jest jakowaś władza,
            która młodych i starych budzi z ospałości
                   i myśl niesie ku Stwórcy, ku wiecznej światłości.

Ruth Schaumann

 

środa, 01 październik 2014 11:53

„Skrzatki Płaczącej Matki”

Schola dziecięca „Skrzatki Płaczącej Matki”

Opiekun: ks. Łukasz Stachura MS

Spotkania: niedziela godz. 1030

profil scholi na facebooku

Scholę tworzą dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna.
Dbamy o oprawę muzyczną niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00 dając tym samym świadectwo radosnej i ufnej modlitwy.
Nasza posługa jest pracą zespołową i każdy ma możliwość podzielić się z innymi tym, czym Pan Bóg go obdarował.
Zapraszamy dziewczynki i chłopców do wspólnego śpiewania.

.........................................................................................................................................................................................

Twórcze warsztaty wielkanocne z udziałem rodziców 17.03.2018 :

.....................................................................................................................................................

Warsztaty scholi 17.02.2018:

.......................................................................................................................................................

Bal karnawałowy -luty 2018

...............................................................................................................................................

Rekolekcje adwentowe prowadzone przez ks. Macieja Kucharzyka MS:

Warsztaty scholki 8.04.2017 :

.......................................................................................................................................................

W niedzielę 12.02.2017r. w Agroturystyce „Pod Wierzbami” w  Wierzbowie odbył się kulig w którym uczestniczyły dzieci ze scholki wraz z rodzicami i rodzeństwem. Kulig ciągnięty przez konie był dla wszystkich niesamowitą atrakcją a jego trasa biegła przez las i łąki dzięki czemu mogliśmy podziwiać wspaniały zimowy krajobraz. Gospodarze bardzo ciepło nas przyjęli, poczęstowali gorącą herbatą i pysznym ciastem. Pan Bóg zatroszczył się o piękną pogodę, podarował czas wspaniałej zabawy i wypoczynku. Korzystając z zimowej aury zorganizowaliśmy zabawy na śniegu, po których chętnie ogrzewaliśmy się przy płonącym ognisku.

Dziękujemy księdzu Zbigniewowi oraz państwu Kasi i Pawłowi Jaworskim za zorganizowanie kuligu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, towarzystwo i zabawę, a państwu Kasi i Krzysztofowi Dąbkowskim za wszelką pomoc oraz uwiecznianie naszych przeżyć J

E. Z.

 

............................................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................................

 

https://www.youtube.com/watch?v=wMWk1nqu2EM&feature=share

https://www.youtube.com/watch?v=oKGsP4z-5TY

Dnia 17.12.2016r. odbyły się całodzienne warsztaty kolęd, w których uczestniczyła nasza Scholka razem ze scholką z parafii św. Wojciecha. Warsztaty poprowadziły p. Justyna Zapała z p. Agatą Stępień. Rezultaty wielogodzinnych prób można było oglądać na dwóch koncertach: 06.01.2017 w naszej parafii oraz 08.01.2017 w parafii św. Wojciecha. Cieszymy się z tak owocnej współpracy, ze wspólnego kolędowania na chwałę Jesusa. Dziękujemy Rodzicom i wszystkim osobom zaangażowanym  w to dzieło, za wszelką pomoc i otwartość, Szczególne podziękowania i wyrazy uznania należą się dzieciom za ich trud i poświęcenie.

......................................................................................................

                                                    ANDRZEJKI Scholki i Liturgicznej Służby Ołtarza
        W sobotę 26.11.2016r dzieci i młodzież wraz z rodzicami spotkały się w domu parafialnym by hucznie świętować andrzejki. Tańcom i zabawom nie było końca. Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Był to doskonały wieczór integracyjny odbywający się  w sympatycznej i kulturalnej atmosferze. Czas zabawy minął szybko, pozostawiając miłe wspomnienia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć:

 

W ostatnią niedzielę roku szkolnego 26.06.2016r., scholka i ministranci wspólnie przywitali wakacje. Ks. Zbigniew oraz rodzice przygotowali grilla, na placu parafialnym było gwarno i wesoło a to dzięki ogromnym bańkom mydlanym, które sprawiły mniejszym i większym wiele radości. Nawet deszcz nie przeszkodził nam we wspólnej zabawie i integracji :)
Serdecznie dziękujemy sali zabaw STOKROPEK za wypożyczenie sprzętu do baniek ;)

.............................................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................................................

W niedzielne popołudnie (12.06.2016) odbył się grill scholki. Wspólnie z rodzinami mogliśmy spędzić ten piękny dzień bawiąc się i zajadając pysznościami, które przygotowaliśmy.

 

Scholka na łyżwach w Giżycku 14.02.2015:

14.02.2015r scholka, pod opieką ks. Zbigniewa, animatorów oraz rodziców wybrała się łyżwy do Giżycka.  Dla niektórych była to pierwsza lekcja jazdy na łyżwach lecz wszyscy doskonale sobie radzili mając przy tym mnóstwo zabawy. Lubimy spędzać ze sobą czas, a wszystko na chwałę Pana! 

 

 

 

 

Warsztaty muzyczne 14-15.11.2014:

Warsztaty muzyczne dla scholki zorganizowały osoby prowadzące p. Monika Mieczaniec, p. Emilia Zera, p. Emil Mazurek. Dziewczynki przez dwa dni uczyły się nowych pieśni, pracy z mikrofonem, współpracy w zespole oraz wielu innych przydatnych umiejętności. Był też czas na integrację, zabawy oraz słodki poczęstunek. Na warsztatach formowaliśmy się nie tylko muzycznie ale i duchowo pod opieką księdza Zbigniewa.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Strona 1 z 6

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete