EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

Regulamin rekolekcji

 1. Organizatorem rekolekcji jest wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Miłosierdzia” pod patronatem parafii Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej
  w Mrągowie.
 2. Rekolekcje są prowadzone w Tradycji Kościoła Katolickiego i zgodne z jego Magisterium.
 3. Rekolekcje mają charakter zamknięty i tylko zarejestrowani uczestnicy mają prawo w nich uczestniczyć. Rejestracja na rekolekcje odbywa się jedynie przez portal www.mragowo.saletyni.pl
 4. Przyjęcie na rekolekcje następuje dopiero po dokonaniu wpłaty rekolekcyjnej.
 5. W razie niemożliwości dotarcia na rekolekcje, uprzejmie prosimy o pilny kontakt i zorganizowanie za siebie zastępstwa, gdyż darowizna na rekolekcje nie podlega zwrotowi.
  O zorganizowaniu przez siebie zastępstwa prosimy poinformować organizatora wysyłając wiadomość e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zawierającą potrzebne dane osoby zastępującej.
 6. W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach nie podlega zwrotowi wniesiona opłata.
 7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu lub osób prowadzących, przeniesienia terminu i odwołania rekolekcji z przyczyn nie zawinionych przez organizatorów.
 8. W przypadku odwołania rekolekcji z przyczyn niezależnych od Organizatora, a zależnych od rekolekcjonisty, zastrzega się przeznaczenie wpłaconych pieniędzy na cele ewangelizacyjne.
 9. Zwrot pieniędzy jest gwarantowany w przypadku ich odwołania z przyczyn zależnych od Organizatora.
 10. W całym obiekcie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i nikotyny oraz innych środków odurzających.
 11. Uczestnicy rekolekcji zobowiązują się także do:     
  – stosowania się do próśb i zaleceń organizatorów i służb porządkowych,
  – noszenia w widocznym miejscu przez cały czas trwania rekolekcji swoich identyfikatorów - opasek, 
  – zaakceptowania i przestrzegania niniejszego regulaminu.
 12.  Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione na terenie  odbywania się Rekolekcji bez opieki.
 13.  Dane osobowe zbierane w procesie rejestracji służą wyłącznie do  przeprowadzenia procedury rejestracyjnej związanej z organizacją  Rekolekcji.
 14.  Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony  osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w  Kościele katolickim, wydanego przez Konferencję Episkopatu Polski w  dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) uczestnik rekolekcji poprzez  wypełnienie formularza wyraża zgodę na przetwarzanie przez  administratora, którym jest Parafia Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej  w Mrągowie (dalej: Administrator), swoich danych osobowych podanych  w formularzu zgłoszeniowym, w celu organizacji i prowadzenia  Rekolekcji, a także w celu kontaktu z uczestnikami rekolekcji za pomocą  poczty elektronicznej i urządzeń telekomunikacyjnych oraz w celach  statystycznych, archiwalnych i zabezpieczenia przyszłych roszczeń  Administratora.
 15. W razie pytań prosimy o wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Moderator: ks. Stanisław Kowalski MS

strona na facebooku

 

 

Ustami młodzieży...

"Nasze spotkania odbywają się raz w tygodniu o ustalonej godzinie w salce parafialnej. Są one przygotowywane przez animatorów i księży tak, aby prowadziły do konkretnego celu. Spotkania nie mają charakteru wykładów. Dążymy do tego, aby każdy był aktywny i wnosił coś od siebie ubogacając innych. Chcemy się jednoczyć w duchu ewangelii budując wspólnotę i razem wzrastać w wierze.

 Po przywitaniu zapalamy świecę oazową i rozpoczynamy śpiew oraz modlitwę spontaniczną do Ducha Świętego. Po przedstawieniu przez animatorów tematu spotkania rozpoczynamy dialog w oparciu o wybrane fragmenty z Pisma Świętego. Poruszamy też wiele tematów dotyczących codziennego życia, naszych zainteresowań i problemów. Wspólnie szukamy odpowiedzi na ważne dla nas pytania. Każdy może podzielić się swymi myślami w odniesieniu do tematu i usłyszanego Słowa. Animatorzy zadając pytania naprowadzają nas na prawdy ewangeliczne, a my poprzez odniesienie ich do naszego życia jesteśmy w stanie dzielić się i dawać świadectwo."

środa, 15 luty 2017 05:23

Kulig scholki 2017

W niedzielę 12.02.2017r. w Agroturystyce „Pod Wierzbami” w  Wierzbowie odbył się kulig, w którym uczestniczyły dzieci ze scholki wraz z rodzicami i rodzeństwem. Kulig ciągnięty przez konie był dla wszystkich niesamowitą atrakcją a jego trasa biegła przez las i łąki dzięki czemu mogliśmy podziwiać wspaniały zimowy krajobraz. Gospodarze bardzo ciepło nas przyjęli, poczęstowali gorącą herbatą i pysznym ciastem. Pan Bóg zatroszczył się o piękną pogodę, podarował czas wspaniałej zabawy i wypoczynku. Korzystając z zimowej aury zorganizowaliśmy zabawy na śniegu, po których chętnie ogrzewaliśmy się przy płonącym ognisku.

Dziękujemy księdzu Zbigniewowi oraz państwu Kasi i Pawłowi Jaworskim za zorganizowanie kuligu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, towarzystwo i zabawę, a państwu Kasi i Krzysztofowi Dąbkowskim za wszelką pomoc oraz uwiecznianie naszych przeżyć J

E. Z.

W ostatnią niedzielę roku szkolnego 26.06.2016r., scholka i ministranci wspólnie przywitali wakacje. Ks. Zbigniew oraz rodzice przygotowali grilla, na placu parafialnym było gwarno i wesoło a to dzięki ogromnym bańkom mydlanym, które sprawiły mniejszym i większym wiele radości. Nawet deszcz nie przeszkodził nam we wspólnej zabawie i integracji :)
Serdecznie dziękujemy sali zabaw STOKROPEK za wypożyczenie sprzętu do baniek ;)

 

poniedziałek, 16 luty 2015 05:20

Schola w Giżycku

14 lutego 2015 r. schola dziecięca z naszej parafii udała się na chwilę odpoczynku i relaksu do Giżycka, na lodowisko. Dziewczynki na łyżwach spisywały się równie dobrze jak w śpiewaniu. Niestety kontuzje nie ominęły opiekunów -jak widać na zdjęciach :)) Kto upada, jak nie dorośli !!!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten wyjazd, rodzicom i animatorom scholi.

Moderatorzy:ks.Kazimierz Przybycień (2 kręgi),  ks.  Henryk Przeździecki MS ( 1 krąg).  

Spotkania formacyjne:raz w miesiącu

Msza Święta wspólnotowa:pierwszy poniedziałek miesiąca godz. 1800

http://www.domowykosciol.olsztyn.pl/index.php?x=1280&y=800 

    Ruch Domowego kościoła jest ruchem ludzi świeckich, jest gałęzią ruchu światło- życie. RDK jest otwarty na współpracę z innymi ruchami posoborowymi odnowy w kościele, jest poddany i oddany Kościołowi. Założycielem jest śp. ks. Franciszek Blachnicki.Charyzmatem ruchu jest Duchowość Małżeńska. Powołaniem małżeństw należących do ruchu jest uświęcenie siebie w małżeństwie i w rodzinie, dochodzenie małżonków do chrześcijańskiej dojrzałości.

    Domowy Kościół pragnie pomóc małżonkom w wspólnym ich angażowaniu się (męża i żony jednocześnie) w szukanie woli Bożej i w trosce o to, by iść razem drogą wyznaczoną przez Chrystusa. Dlatego proponuje ukierunkowanie całego życia, konkretne elementy pracy wewnętrznej.

   Życie każdego małżonka ma być wciąż orientowane na Miłość,którą wskazał Chrystus: "Będziesz miłował swego bliźniego, jak siebie samego" (Mk 12, 30-31)

   Miłość bliźniego - to umiejętność słuchania, dialogu, to dzielenie się całym swoim życiem, to troska o chrześcijańskie wychowanie dzieci, pomoc małżeństwom znajdującym się w potrzebie, to gościnność, służba w Kościele i strukturach życia społecznego.

   Takiemu ukierunkowaniu życia służą konkretne elementy pracy wewnętrznej, które w ruchu nazywają się zobowiązaniami - darami: codzienna modlitwa: osobista, małżeńska, rodzinna, czytanie Pisma Świętego, comiesięczny dialog małżeński, spotkania miesięczne kręgu, rekolekcje. Małżeństwa pragnące należeć do ruchu Domowego Kościoła, organizują się w kręgu od 4-ch do 7-miu małżeństw w kręgu.
   W naszej parafii są dwa kręgi, pierwszy powstał we wrześniu 1992r., drugi w 1994r.Każdy krąg spotyka się w obecności kapłana, aby był obecny jako brat pośród braci z całą łaską kapłaństwa. Małżeństwa dobrze znają słabość swej woli i granice swoich sił, codziennie doświadczają jak trudno żyć po chrześcijańsku. Spotkanie miesięczne składa się z następujących części stałych:
- dzielenie się życiem (wydarzeniami, radościami, troskami itp.)
- modlitwa
- formacja (dzielenie się realizacją zobowiązań tzn. osiągnięciami i trudnościami w rozwoju życia duchowego)

   Najważniejszym elementem tego spotkania jest formacja. Najważniejszymi z zobowiązań jest modlitwa osobista i dialog małżeński. Dialog małżeński polega na tym, że raz w miesiącu mąż i żona przy zapalonej świecy zasiadają w obecności Bożej (po modlitwie), aby w szczerości w spokoju porozmawiać o wszystkich sprawach, jakie przeżywają w swojej rodzinie, o dobrych i o złych, ale w duchu miłości wzajemnej, nie żeby wygadać jeden drugiemu, kto miał rację, kto jest mądrzejszy, ale żeby wspólnie wysłuchać jeden drugiego, umieć przyjąć uwagi o sobie i pracować nad nimi, zdobywać się na słowo: przepraszam,dziękuję, masz rację, obiecuję poprawę. Przecież nie ma idealnych małżeństw, każdy z nas inaczej patrzy, odbiera, odczuwa na te same sprawy i problemy.

   Winniśmy mieć świadomość, że jesteśmy dla siebie najważniejsi. Jako mąż i żona złączeni Sakramentem Małżeństwa, w obecności Boga. Miłość nie jest dana, ale zadana, trzeba ją budować, rozwijać, pielęgnować by być odpowiedzialnym ojcem i matką.

 

   Uwierzcie nam to jest Prawda. Jesteśmy w kręgu 10 lat i tego doświadczmy. Mimo wszelkiej trudności w naszym życiu, łatwiej jest nam przechodzić przez to życie z Bogiem.

   Praktykując zobowiązania jesteśmy bliżej siebie i bliżej Boga. Możemy liczyć na pomoc małżeństw z innych kręgów i można na nas liczyć. Miłość jest ofiarna, jeżeli prawdziwie kocham, to mam siłę zrezygnować ze swojego ja.

   Odnawianie nieustannie przez dialog miłości, który pozwala budować autentyczne więzi, małżonkowie mogą żyć w pokoju i radości wypełniając swoje powinności małżeńskie i rodzicielskie, przekazując przekonywujące świadectwo swoim dzieciom. Wychowanie dzieci dokonuje się przez przykład miłości, która niesie pokój. Na chrześcijańskich małżeństwach spoczywa zadanie misyjne i obowiązek pomagania innym. I tak się dzieje w naszej parafii. Dwa małżeństwa posługują w poradni rodzinnej, dwie osoby posługują w radzie parafialnej, dwie osoby posługują w radzie ruchów i jedna osoba jest wolontariuszem w hospicjum domowym.

W naszej parafii istnieją trzy Kręgi Rodzin

Krąg I

Moderator kręgu: ks.Kazimierz Przybycień

 • Barbara i Krzysztof Hawryluk
 • Anna i Ryszard Musik
 • Maria i Marek Stępień
 • Elżbieta i Kazimierz Zdanowicz
 • Marzenna i Grzegorz Zdanuk

 

Krąg II

Moderator kręgu: ks.Kazimierz Przybycień

 • Halina i Stanisław Dytnerscy
 • Danuta i Kazimierz Meler
 • Marta i Jan Nadolni
 • Katarzyna i Krzysztof Dąbkowscy

 

Krąg III

 

Moderator kręgu: ks. Henryk Przeździecki MS

 • Wioleta i Łukasz Kędziora
 • Danuta i Dariusz Szukała
 • Beata i Krzysztof Zawiślak
 • Mariola i Grzegorz Korzeniewscy 
 • Justyna i Bartosz Witkowscy
 • Ewa i Michał Juźwin

 

...........................................................................................................................................

Moderator Rejonowy ks.Sławomir Sokołowski

 

WSPÓLNOTA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

- „ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA”

Duszpasterz grupy – ks. Kazimierz Przybycień

Lider grupy – p. Basia Wiszowata
Spotkania: Każdy poniedziałek godz. 1900– w kościele

Msza Święta wspólnotowa z modlitwą  uzdrowienia
-trzecia sobota miesiąca.

Modlitwa wstawiennicza indywidualna po spotkaniach wspólnoty.

 

http://www.warmia.odnowa.org/

Opiekun: ks. Henryk Przeździecki MS

 

 

Spotkanie:

 •   w sobotę: o godz. 1000.

 

Wiemy dobrze, jak ważna jest liturgiczna służba ołtarza. 

 Sobór Watykański II przyniósł nam reformę liturgiczną. Dzięki niej wrócono do pierwotnej tradycji. Ponownie mamy w Kościele rozmaite rodzaje posługi: lektorów czytających teksty Pisma Świętego, wiernych przynoszących do ołtarza chleb i wino lub czytających modlitwę powszechną, kantorów i innych. Wielu uważało, że nadszedł schyłek ministrantury, zwłaszcza że odpadła konieczność posługiwania się łaciną. Na szczęście mylili się. Tak jak dawniej, tak i obecnie ministranci są potrzebni i cenieni.

MINISTRANT
Niedawno się zabawiał przy kościelnej bramie;
jako „zbójca”, przed wiejską zmykał łobuzerią.
Dzisiaj kroczy z powagą, z przejęciem i serio,
bo kapłańskiej go drogi zaszczyciło znamię.
            Od serc ludzi dorosłych promienność się sączy
            ku tej krągłej głowince, przyciętej czuprynie.
            Jego głosik za tłumy wiernych w niebo płynie,
            jako za orłów stada dzwoni śpiew skowrończy.
A gdy klęka nabożnie, gdy w dzwonki zabrzęczy
i fałdy swej komeżki starannie przygładza,
wtedy łaska nań Boża schodzi w jasnej tęczy.
            I w pochylonym malcu jest jakowaś władza,
            która młodych i starych budzi z ospałości
                   i myśl niesie ku Stwórcy, ku wiecznej światłości.

Ruth Schaumann

 

Strona 1 z 6

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete