EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.

Odpust parafialny - relacja

Po Mszy świętej był czas na wspólne świętowanie w ogrodach Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie
Trudno jest podziękować za wszystko co wydarzyło się, co udało się przygotować i za każdą pomoc. Ale najważniejsze jest to, że tak wiele osób było, że to my jesteśmy Kościołem.
Spróbujemy pokazać to co się działo w niedzielę i zaczniemy od ks. Marcina Ciunel, ks. Henryka Przeździeckiego, ks. Kazimierz Przybycień, ks. Łukasz Stachura i br. Eugeniusz Kusiak, którzy byli z nami.

 Strażacy  przygotowali pokaz akcji ratunkowej, udzielania pierwszej pomocy, hydronetek i oczywiście największej atrakcji - podnośnika ( Marcin Parda)

I jeszcze coś pozytywnego - rejestracja dawców Fundacja DKMS Agata Mazurek Jacek Gajda Anna Weber  - 39 osób zarejestrowanych. Dzięki.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, kącik medyczny, warkoczyki Małgorzata Woźniel Małgorzata Stepień, malowanie Zuzanna Dąbkowska @Paula Poterucha https://www.facebook.com/profile.php?id=100012579493924, bańki, kreda, klocki (nie tylko dla najmłodszych), piłka. Było co robić

I coś do zjedzenia. Grochówka Restauracja Smaki Mazur Beata Zawiślak i Krzysztof Zawiślak, Mlekpol, gofry Rafał i Agnieszka, wata i popcorn jak zwykle Lukas Stepien i Marcin (dzięki za pomoc), kiełbaski z grilla, których ktoś zawsze pilnował, pieczywo Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski, ciasta (przyniesione przez dobre osoby) i obsługa części gastronomicznej - to wszystko zrobiliśmy wspólnie

A czas organizował nam Paweł Krasowski, skutecznie.

( a opowiadał i zdjęcia robił Krzysztof Dąbkowski)

 

 

 

1524

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete