EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

Niedziela Wniebowstąpienia

Ogłoszenia parafialne .24,05. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. W piątek 29 maja, młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania w kościele, z podziałem na dwie grupy. Dodatkowe Msze św. na których będzie udzielany sakrament Bierzmowania będą odprawione o godzinie 16.30 i 19.00
 2. W sobotę 30 maja po Mszy św. o godzinie 18,00 zapraszamy na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha św. Czuwanie poprowadzi wspólnota odnowy w Duchu św.
 3. Prenumeratorzy, którzy nie odebrali jeszcze nowego numeru Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej mogą go otrzymać w zakrystii.
 4. Czytajmy prasę katolicką, w najnowszym Gościu Niedzielnym jest specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów podczas II wojny światowej
 5. W przyszłą niedzielę kwesta do puszek będzie przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 6. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

We wtorek św. Filipa Neri, kapłana

W piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne .17,05. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Od dzisiaj w naszym kościele może uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach 75 osób. Większa ilość osób niech nas nie łudzi, że nie musimy zachowywać dotychczasowych środków ostrożności, a więc dezynfekcji rąk, odstępu od następnej osoby i zakrywania nosa i ust. Do tej pory w Mszach św. w sobotę o 18.00 i w niedzielę o godzinie 18.00 nigdy nie uczestniczyło więcej niż trzydzieści osób, dlatego prosimy o rozważenie, czy nie zmienić swoich zwyczajów odnośnie do uczestnictwa we Mszy św.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające.
 3. Członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej zapraszamy na Mszę św. w środę 20 maja i na spotkanie po Mszy św., które odbędzie się w kościele.
 4. Za dwa tygodnie 29 maja, odbędzie się Sakrament Bierzmowania w naszym kościele, z podziałem na dwie grupy. Kandydatów do Bierzmowania,  ich rodziców, oraz osoby, które chcą uczestniczyć w tej uroczystości prosimy o zapoznanie się z informacjami na ten temat na naszej stronie internetowej.
 5. We wtorek, 19 maja, w kościele o godzinie 16.00 będzie spotkanie z bierzmowanymi, w czwartek 21 maja o godzinie 16.00 będzie egzamin przed sakramentem bierzmowania, a w czwartek 28 maja, też o godzinie 16.00, spowiedź przed uroczystością dla kandydatów i rodziców.
 6. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w niedzielę 24 maja po Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy, żeby w miarę możliwości był obecny jeden rodzic.
 7. Za nową chrzcielnicę zamontowaną w naszym kościele powinniśmy jeszcze zapłacić 3500 zł. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 8. Prenumeratorzy Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej mogą odebrać w zakrystii nowy numer czasopisma.
 9. Czytajmy prasę katolicką, w najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać wiele interesujących artykułów o św. Janie Pawle II i jego rodzinie.
 10. Za dwa tygodnie, w sobotę 30 maja po Mszy św. o godzinie 18,00 zapraszamy na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha św. Czuwanie poprowadzi wspólnota odnowy w Duchu św.

V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne .10,05. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego, z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, skierowała prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
 2. W następną niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające.
 3. Dzisiaj w niedzielę, na kanale YouTube Saletyni Mrągowo będzie transmitowana Msza św. o godzinie 8.00. Od dzisiaj transmisja Mszy św. będzie stale o godzinie 8.00.
 4. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym:

w czwartek św. Macieja, Apostoła

w  sobotę  św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika Patrona Polski,

 1. Czytajmy i kupujmy prasę katolicką w ten sposób możemy przeczytać i przekonać się, że są także dobre przykłady wśród chrześcijan i także wśród innych. . Możemy także pomóc katolickim mediom wypełniać ich misję.  

IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne .03,05. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. W sobotę zakończył się Tydzień Biblijny, mimo to nadal zachęcamy do czytania Pisma św. Grupa parafian przeczytała dla nas i nagrała Ewangelię św. Matesza Można ją odsłuchać ze strony naszej parafii. Można także zabrać karteczkę z zaznaczonym fragmentem Pisma św., które znajdują się przy wejściu do kościoła.
 2. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 3. Codziennie, oprócz niedziel, jest okazja do osobistej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do spowiedzi od godziny 17.00 do 18.00. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii św. w okresie wielkanocnym.
 4. Po Mszy św. o godzinie 7.00 modlimy się w kościele modlitwą brewiarzową „Jutrzni”, Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.
 5. Pierwsza Komunia św. dla dzieci w naszej parafii zostaje przesunięta na niedzielę 6 września.
 6. Osoby, które w tym roku rozpoczęły Katechezy Przedmałżeńskie w naszej parafii prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 7. Informujemy, że do parafii można dzwonić również na numer komórkowy 780 039 258.
 8. W ubiegłym tygodniu została zamontowana w naszym kościele nowa chrzcielnica. Nie zdołaliśmy jej jeszcze całkowicie spłacić.
 9. Dzisiaj na kanale YouTube Saletyni Mrągowo transmisja ze Mszy św. o godzinie 10.30. Od przyszłej niedzieli będzie transmitowana Msza św. o godzinie 8.00.
 10. W naszym kościele może uczestniczyć jednocześnie 48 osób, zachowując dystans 2 m od siebie.
 11. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym:

w poniedziałek św. Floriana, biskupa i męczennika

w  środę św. Apostołów Filipa i Jakuba,

w piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

 1. Czytając i kupując prasę katolicką pomagamy redakcjom przetrwać trudny czas. Przy wejściu do kościoła jest dostępny Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i czasopismo Miłujcie się.

III Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia parafialne .26,04. 2020.
www.mragowo.saletyni.pl

 

 

1. Ze względu na pandemię koronawirusa ks. arcybiskup Józef Górzyński udzielił kolejnej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. aż do odwołania, z zachowaniem przykazania: „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”


2. Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona w Kościele Katolickim jako Niedziela Biblijna. Zapraszamy do czytania Pisma św. Na naszej stronie internetowej jest umieszczone nagranie Ewangelii św. Mateusza czytanej przez naszych parafian, zachęcamy do słuchania tego nagrania, ale także do indywidualnego czytania Pisma św. Prosimy o zabranie karteczki z zaznaczonym fragmentem Pisma św., które znajdują się przy wejściu do kościoła.


3. W środę św. obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godzinie 17.30


5. W sobotę 2 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu, po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych, których odwiedzaliśmy do tej pory, Gdyby ktoś z osób chorych nie mógł przyjąć sakramentów, prosimy o wcześniejsze poinformowanie księży.


6. W przyszłą niedzielę, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zmiany Tajemnic Różańcowych, nie  będzie. W przyszłą niedzielę zaczyna się także tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.


7. Codziennie po Mszy św. o godzinie 7.00 modlimy się w kościele modlitwą brewiarzową „Jutrzni”, Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę..


8. Dzisiaj na kanale YouTube Saletyni Mrągowo transmitujemy  Mszę św. o godzinie 10.30.


9. W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. i nabżeńśtwach jednocześnie 48 osób, zachowując dystans 2 m od siebie. Informujemy, że Msze św. w sobotę wieczorem oraz w niedzielę o godzinie 12.00 oraz o godzinie 18.00 są obecnie mniej uczęszczane aniżeli zwykle.

Strona 1 z 7

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete