EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

XXV Niedziela Zwykła

  Ogłoszenia parafialne ,19. 09. 2021.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Dzisiaj w naszym sanktuarium w Dębowcu koło Jasła odbywają się uroczystości odpustowe, 175 rocznicy Zjawienia Matki Bożej na La Salette, które są transmitowane przez Radio Maryja.
 2. Po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 będzie spotkanie dzieci i rodziców w przygotowaniu do Pierwszej Komunii św.
 4. Za tydzień w naszej parafii obchodzimy odpust parafialny Matki Bożej z La Salette  Zapraszamy na duchowe przeżycie tego wydarzenia w najbliższy piątek sobotę i niedzielę:  

W piątek o godzinie 17.00 będzie nabożeństwo pokutne  i Msza św.

W sobotę o godzinie 17.00 będzie przypomnimy sobie co  Matka Boża powiedziała do dzieci na La Salette i pomodlimy się o to żeby nam Ona błogosławiła. Po mszy św. będzie procesja z lampionami wokół kościoła. W sobotę i w niedzielę kazania wygłosi ks. profesor Janusz Kręcidło MS

W niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie procesja eucharystyczna, a po jej zakończeniu zapraszamy na wspólne świętowanie przy grochówce i zabawach dla dzieci.

W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00

 1. Kwesta do puszek w przyszłym tygodniu będzie przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 2. Wspomnienia liturgiczne

W poniedziałek św. męczenników Kim Taegon, Paweł  Hong Hasang

We wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

W czwartek św. Pio z Pietrelciny

W sobotę rocznica poświęcenia kościoła katedralnego we Fromborku

 1. Módlmy się za zmarłą w tym tygodniu Leokadię Młynarczyk.

XXIV Niedziela Zwykła

  Ogłoszenia parafialne ,12. 09. 2021.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. W środę 15 września zapraszamy Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00 i na spotkanie
 2. W czwartek zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie o godzinie 19.00
 3. Po wakacyjnej przerwie wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. w sobotę 18 września o godz.18.00. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
 4. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić do pierwszej Komunii św. prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.
 5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie za tydzień 19 września Dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę św. o godzinie 12.00.
 6. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy.
 7. Za dwa tygodnie będziemy obchodzić 175 rocznicę Zjawienia Matki Bożej w La Salette w naszej parafii jest to dzień Odpustu parafialnego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowanie do tego wydarzenia.
 8. Kwesta dzisiejsza i za dwa tygodnie jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła. Jak widać prace postępują i mamy nadzieję na ich zakończenie wkrótce.
 1. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi numerami saletyńskiego pisma "Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej".Numer "Chwalimy Cię Maryjo" jest poświęcony 175 rocznicy objawienia Matki Bożej na La Salette. W sprzedaży jest też numer specjalny – „Łzy Maryi” – który powstał dla upamiętnienia stulecia wydania pierwszego „Posłańca”. Przeczytacie w nim między innymi o historii i znaczeniu naszego czasopisma oraz o tym, jak Pan Bóg działał w życiu redaktorów naczelnych. Znajdziecie także teksty naszych czytelników, którzy dzielą się tym, dlaczego sięgają po dwumiesięcznik i jak on kształtuje ich wiarę i spojrzenie na Kościół. Do wydania został dołączony wyjątkowy prezent – przedruk pierwszego wydania „Posłańca” z 1921 roku.
 1. Wspomnienia liturgiczne

W poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i DK

We wtorek święto Podwyższenia Krzyża św.

W środę NMP Bolesnej

W czwartek św. Korneliusza i Cypriana, męczenników

W sobotę św. Stanisława Kostki zakonnika, Patrona Polski

XXIII Niedziela Zwykła

  Ogłoszenia parafialne ,05. 09. 2021.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski dzisiaj modlimy się w intencji Afgańczyków, którzy cierpią z powodu zmian, w ich kraju i zbieramy ofiary do puszek przy wejściu do kościoła na rzecz uchodźców, którzy już są w ośrodkach w naszym kraju.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić do pierwszej Komunii św. prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci będzie za dwa tygodnie 19 września Dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę św. o godzinie 12.00.
 4. We wrześniu modlimy się do Matki Bożej Saletyńskiej. Nabożeństwa codziennie o godzinie 17.30.
 5. Za trzy tygodnie będziemy obchodzić 175 rocznicę Zjawienia Matki Bożej w La Salette w naszej parafii jest to dzień Odpustu parafialnego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowanie do tego wydarzenia.
 6. Kwesta za tydzień będzie przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła.
 7. W tym tygodniu można nabyć specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony ks. Prymasowi Tysiąclecia i założycielce ośrodka dla Ociemniałych. Cena 10 zł.
 1. Wspomnienia liturgiczne

W środę święto Narodzenia NMP ( 144 rocznica objawień gietrzwałdzkich)

XXII Niedziela Zwykła

  Ogłoszenia parafialne ,29 08. 2021.

 

 

 1. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii św. (15 maja 2022)prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii. To samo dotyczy rodziców kandydatów do bierzmowania.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godziny 17.00 do 18.00.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy mężczyzn na adorację o godzinie 17.30 i Mszę św. ze słowem o św. Józefie.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 5. We wrześniu będziemy się modlić do Matki Bożej Saletyńskiej. Nabożeństwa będą odprawiane przez cały miesiąc wrzesień o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy do patronki naszej parafii.
 6. W sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 odwiedzimy chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty św. W każdej chwili można zgłosić osobę, która nie może sama przyjść do Kościoła, żeby się wyspowiadać i przyjąć Komunię św.
 7. W sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót. Przed Mszą św. o godz. 17.30, rozpoczniemy Różaniec, a po Mszy św. będzie spotkanie z siostrą Miriam Gulbinowicz, która w przyszłym miesiącu wyjeżdża na misje do Peru.
 8. Dzisiejsza kwesta do puszek jest przeznaczona na utrzymanie w czystości naszego kościoła.
 9. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku przy zakrystii naszego kościoła, oraz do czytania prasy katolickiej.
 10. Módlmy się za naszych zmarłych parafian, którzy odeszli do wieczności w tym tygodniu : śp. Bronisława Bil, śp. Władysław Zaradkiewicz
 1. Wspomnienia liturgiczne

W środę NMP Królowej pokoju

W piątek św. Grzegorza Wielkiego papieża

W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie.

 1. Od września w każdą pierwszą sobotę miesiąca rozpoczniemy nabożeństwa pierwszych sobót. 4 września zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, Mszę św. o godzinie 18.00 i a po Mszy św. na spotkanie z siostrą Miriam Gulbinowicz, która w przyszłym miesiącu wyjeżdża na misje do Peru.
 2. Wydawnictwo La Salette oferuje nową książkę bogato ilustrowaną pt. „La Salette objawienie Matki Bożej”. Można ją nabyć w promocyjnej cenie, jeśli złożymy zamówienie zbiorowe. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii. Informacje o książce można znaleźć na stronie wydawnistwo.saletyni.pl
 3. Jak można zauważyć rozpoczęliśmy prace przy obłożeniu cokołu kościoła. Mamy nadzieję, że uda się je wkrótce dokończyć.
 4. W przyszłą niedzielę, ostatnią w miesiącu kwesta do puszek będzie przeznaczona na utrzymanie w czystości naszego kościoła.
 5. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku przy zakrystii naszego kościoła, oraz do czytania prasy katolickiej.
 1. Wspomnienia liturgiczne

We wtorek św. Bartłomieja, Apostoła

W czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej

W piątek św. Moniki  

W sobotę św. Augustyna

Strona 1 z 14

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete