EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 02.10.2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz Festyn Parafialny. Dziękujemy sponsorom Inicjatywie Lokalnej Pomysłowe Mrągowo, Firmie Mlekpol, Harcerzom, Nadleśnictwu Mrągowo, panu Stanisławowi Czejdo, Wójtowi wsi Nkutowo, restauracji Smaki Mazur, Sponsorom prywatnym i nade wszystko tym, którzy podzielili się własnoręcznie wypieczonymi ciastami. Wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz.17.30, Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godziny 17.00 do 18.00
 5. W pierwszy czwartek zapraszamy szczególnie mężczyzn na adorację.
 6. W przyszłą niedzielę kwesta będzie przeznaczona na witraż w naszym kościele.
 7. W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek św. Franciszek z Asyżu

W środę św. Faustyna Kowalska

W piątek Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

W ubiegłym tygodniu zmarł Wiesław Pelech z ulicy Słonecznej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

XXVI Niedziela Zwykła

  Ogłoszenia parafialne 25. 09. 2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny brat Rafał i ksiądz Rafał. Niech Archaniołowie otoczą ich swoją szczególną opieką.
 2. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński. Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”
 3. W najbliższą sobotę, pierwszą w miesiącu,  rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17,30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby się modliły na różańcu w domu. Wieczorem w tym dniu zapraszamy na 15 minutowe rozważanie tajemnic różańca po Mszy św. o godzinie 18.00 .
 4. Pierwszego października będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.
 5. W przyszłą niedzielę Po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańca.
 6. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godzinie 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które mają przystąpić do pierwszej Komunii św.
 7. Kwesta do puszek dzisiaj jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 8. Wspomnienia liturgiczne

We wtorek  św. Wincentego a Paulo

W środę św. Wacława męczennika

W czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W piątek św. Hieronima

W sobotę  św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 1. Módlmy się za zmarłą w ubiegłym tygodniu Mariannę Niedżwiecką z ulicy Sienkiewicza . 

XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 18.09.2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej. Chcemy się przygotować do tego wydarzenia, którego sensem jest uzyskanie przez wiernych łaski odpustu zupełnego, poprzez dobrą spowiedź i komunię świętą. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od godziny 17.00 do 18.00, w piątek podczas liturgii pokutnej od godziny 17.00 do 18.00 i w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie Mszy św. nie spowiadamy.

W sobotę zapraszamy na spotkanie z Maryją w La Salette o godzinie 17.00 Mszę św. i procesję z figurą Matki Bożej Saletyńskiej i lampionami. A w niedzielę Msze św. będą odprawiane o godzinie 8.00 ; 10.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie feretronów. Bezpośrednio po procesji  zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół na festyn przy domu parafialnym.

 1. Osoby, które chciałyby przynieść na festyn ciasto, owoce, lub inne produkty prosimy o kontakt telefoniczny w ciągu najbliższego tygodnia.
 2. Spotkanie członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej będzie w środę 21 września po Mszy św. o godzinie 18.00.
 3. Dzisiejsza kwesta przy stoliku pod chórem jest przeznaczona na kolejny witraż w naszym kościele. Kwesta w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 4. W przyszłym tygodniu będziemy wspominać:

we- wtorek Świętych męczenników  Andrzeja Kim Taegona i Pawła Chong Hasanga,

W środę, 21 września, Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

w piątek,  Świętego O. Pio z Petrelciny,

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp. Henrykę Markiewicz z Nikutowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 11.09.2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Dzisiaj zapraszamy rodziców i młodzież która chce się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godzinie 12.00 i na pierwsze spotkanie.  
 2. Za dwa tygodnie w naszej parafii będziemy obchodzili uroczystość naszej Patronki Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej. Rocznica zjawienia przypada 19 września, ale w parafiach saletyńskich świętujemy tradycyjnie w czwartą niedzielę września, tydzień po uroczystościach w Dębowcu. Już dziś zapraszamy do włączenia się w to święto, Po Mszy św. o godzinie 10.30 zapraszamy na Festyn Parafialny na którym będzie coś do jedzenia i świetne słodkości przygotowane przez nasze parafianki.
 3. W przyszłą sobotę zapraszamy ministrantów, oraz tych, którzy chcieliby się zaangażować w Służbę Liturgiczną Ołtarza, na spotkanie o godzinie 10,00.
 1. Dzisiejsza kwesta przy stoliku pod chórem jest przeznaczona na kolejny witraż w naszym kościele.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

we- wtorek, Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”.

W czwartek, 15 września, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

w piątek,  Świętych Korneliusza (ok. 200-253) papieża, orędownika jedności Kościoła, i Cypriana (ok. 210-258), biskupa Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 04.09.2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Zakupiliśmy organy do naszego kościoła, kosztowały drożej niż zakładaliśmy, ale mamy nadzieję, że posłużą nam dłużej.
 2. We wrześniu modlimy się do Matki Bożej Saletyńskiej codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00
 3. W przyszłą niedzielę11 września zapraszamy rodziców i młodzież która chce się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godzinie 12.00 i na pierwsze spotkanie  
 4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji także święto Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
 5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: schola dziecięcaLiturgiczna Służba Ołtarza, do której zapraszamy nie tylko dorosłe osoby ale także młodzież i dzieci, Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej, Kręgi Domowego Kościoła, Szkoła Nowej Ewangelizacji, Świeccy Saletyni, Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu św. Serdecznie zapraszamy! 
 6. Od października bieżącego roku rusza druga edycja Warmińskiej Szkoły Duchowości. Zajęcia trwają przez dwa lata (4 semestry) i odbywają się zasadniczo w trzecie soboty miesiąca. Nowy cykl rozpocznie się 15 października 2022 r. Adres, telefon do zgłoszeń i szczegóły znajdują się na stronie internetowej wsd.warmia.pl. (Wyższe Seminarium Duchowne)
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Saletyńskiej
 1. W przyszłą niedzielę i za tydzień kwesta będzie przeznaczona na kolejny witraż w naszym kościele.

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

Strona 1 z 18

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete