EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

XXV Niedziela Zwykła  

Ogłoszenia parafialne 24.09.2023.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu, po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W październiku zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o godzinie 17.30, pół godziny przed Mszą św. Módlmy się modlitwą różańcową także w domu, jeśli nie możemy przyjść do kościoła.   
 3. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii na spotkanie w następną niedzielę, po Mszy św. o godzinie 12.00.
 4. Dzieci, które przyjęły już Komunię św. zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych. Co sobotę, o godz. 10:00 w salkach parafialnych. Natomiast Oaza Młodzieżowa ma swoje spotkania też w soboty o godz. 17:00. Zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkania, też w sobotę o godzinie 11.30.
 5. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

W poniedziałek rocznica poświęcenia kościoła katedralnego we Fromborku.

W środę św.  Wincentego a Paulo prezbitera

W czwartek św. Wacława męczennika

W piątek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

W sobotę św. Hieronima prezbitera i Doktora Kościoła

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

 

XXIV Niedziela Zwykła  

Ogłoszenia parafialne 17.08.2023.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
 2. W tym tygodniu w naszym sanktuarium w Dębowcu koło Jasła świętujemy 177 rocznicę Zjawienia Matki Bożej w La Salette we Francji. To zjawienie dało początek naszemu Zgromadzeniu Misjonarzy Saletynów. Dzisiaj główną Mszę św. celebruje ks. krd. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, wraz z biskupem diecezji rzeszowskiej Janem Wątrobą.
 3. Nasza parafia będzie świętować tę rocznicę za tydzień. W niedzielę 24 września wspólnota parafialna może skorzystać z łaski odpustu zupełnego, który jest związany z uroczystością patronki naszej parafii, Matki Bożej. Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się z w intencjach Ojca św. i przyjąć Komunię św.
 4. Żebyśmy mogli w pełni skorzystać z tej łaski, którą daje nam Jezus Chrystus, zapraszamy w piątek 22 września, o godzinę 17.00 na nabożeństwo pokutne, podczas którego będzie okazja do spowiedzi. W sobotę też o godzinie 17.00 zapraszamy na przypomnienie treści Zjawienia w Spotkaniu z Maryją, O godzinie 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy o przygotowanie feretronów.
 5. W niedzielę główna Msza św. o godzinie 10.30 po niej procesja z Najświętszym Sakramentem. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Bezpośrednio po procesji rozpoczynamy naszą agapę, czyli Festyn parafialny. Zapraszamy do współpracy w przygotowaniu stołów, na przykład przez upieczenie ciasta, przyniesienie owoców z ogrodu. Jak zwykle będzie dużo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół naszej parafii.
 6. W poniedziałek 18 września wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 18.00.
 7. Kwesta dzisiaj jest przeznaczona na witraże w naszym kościele. W przyszłą niedzielę kwestujemy na utrzymanie czystości w kościele.
 8. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

W poniedziałek św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

W środę św.  Mateusza, apostoła i ewangelisty

W sobotę św. Pio z Petrelciny

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

XXIII Niedziela Zwykła  

Ogłoszenia parafialne 10.08.2023.

 

tel. 780 039 258

 1. W następną niedzielę trzecią w miesiącu po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
 2. Za dwa tygodnie 24 września, w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość naszej Patronki Najświętszej Maryi Panny z La Salette. Uroczystość będzie poprzedzona przygotowaniem przez nabożeństwo pokutne i przypomnieniem zjawienia Matki Bożej. Po Mszy św. o godzinie 10.30 zapraszamy na festyn parafialny. Prosimy także o włączenie się w to nasze wspólne świętowanie na przykład przynosząc ciasto zrobione w domu.

 

 1. W środę 13 września zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00 i na spotkanie po Mszy św.
 1. W sobotę w Wierzbowem poświęcimy nowy krzyż przydrożny. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godzinie 17.00.  
 1. W kaplicy w Krzywem w następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża św.
 1. Dzisiaj zapraszamy dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. i rodziców na Mszę św. o godzinie 12.00 i na pierwsze spotkanie.
 1. Za tydzień, w niedzielę 17 września zapraszamy kandydatów do bierzmowania na mszę św. o godzinie 12.00 i na spotkanie po Mszy św.
 1. Kwesta dzisiaj i w następną niedzielę będzie przeznaczona na witraże w naszym kościele.
 1. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

W środę św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek  święto Podwyższenia Krzyża św.

W piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

W sobotę św. Korneliusza i Cypriana

 

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

XXII Niedziela Zwykła  

Ogłoszenia parafialne 03.08.2023.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Dzisiaj, po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W poniedziałek 4 września zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 kręgi Domowego Kościoła. Natomiast wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 18.00.
 1. Rozpoczynamy spotkania Oazy Dzieci Bożych. Zaproszenie kierujemy do dzieci po Pierwszej Komunii, czyli uczniów klas 4, 5 i 6. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w salkach parafialnych.
 1. Oaza Młodzieżowa ma swoje spotkania w soboty o godz. 17:00 w salkach parafialnych. Zapraszamy uczniów klas 7, 8 i starszych.
 1. Za tydzień, w niedzielę 10 września, zapraszamy dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. i rodziców na Mszę św. o godzinie 12.00 i na pierwsze spotkanie.
 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 17 września zapraszamy kandydatów do bierzmowania na mszę św. o godzinie 12.00 i na spotkanie po Mszy św.
 1. We wrześniu modlimy się do Matki Bożej Saletyńskiej codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00
 1. Kwesta w następną niedzielę i za dwa tygodnie będzie przeznaczona na witraże w naszym kościele.
 1. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Szmigiel z ulicy Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
 • Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, oraz Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej (146 rocznica objawień)

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

XXI Niedziela Zwykła  

Ogłoszenia parafialne 27.08.2023.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

 1. Prosimy pamiętać, że od piątku 1 września Msze św. wieczorem będą odprawiane o godzinie 18.00. Do czwartku, czyli do 31 sierpnia, o godz. 19.00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też okazja do spowiedzi. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną po Mszy św. porannej. Wieczorem, w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec przed Mszą i rozważanie tajemnic różańca po Mszy św.
 1. Osoby, które podjęły rekolekcje Oddanie 33 i zakończą je w nadchodzącym tygodniu mogą złożyć akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa, podczas Mszy św. porannej lub wieczornej, w pierwszą sobotę miesiąca 2 września.
 1. W niedzielę, 3 września, po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Kwesta do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 1. W następną sobotę, 9 września, na Mszy św. o godzinie 16.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
 1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 10 września, zapraszamy dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. i rodziców na Mszę św. o godzinie 12.00 i na pierwsze spotkanie.
 1. We wrześniu modlimy się do Matki Bożej Saletyńskiej codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00
 1. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

W poniedziałek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła

We wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. 

W piątek Najśw. Maryi Panny Królowej Pokoju

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

Strona 1 z 23

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete