EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.
Paź 12, 2019

XXVIII niedziela zwykła

XXVIII Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .13,10. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 Dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy codziennie ale szczególnie w każdy Młodzież zapraszamy do tej modlitwy w każdy piątek.
  2. W poniedziałek msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Domowego Kościoła.
  3. W środę zapraszamy członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00 i spotkanie po niej w domu parafialnym.
  4. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki wypominkowe listopadowe i roczne. Prosimy o zabranie ich ze sobą do domów i po czytelnym wypełnieniu o składnie ich na tacy lub w zakrystii albo w kancelarii parafialnej
  5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, młodzież zbiera do puszek ofiary na rzecz stypendiów dla młodzieży pod hasłem „Dzieło nowego Tysiąclecia”.
  6. W przyszłą niedzielę, która jest niedzielą misyjną, naszą parafię odwiedzi ks. Henryk Kaszuba MS, misjonarz na Madagaskarze.
  7. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na obłożenie cokołu naszego Kościoła. Za waszą hojność serdecznie dziękujemy.
  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła   w środę św. Jadwigi Śląskiej w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek św. Łukasza Ewangelisty.  w sobotę –bł. Jerzego Popiełuszki – kapłana.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete