EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.

Święto Jedności 2011

 Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji Warmińskiej - a więc i nasza grupa modlitewna "Światło Miłosierdzia" - przeżywały swoje doroczne Święto Jedności. Tym razem spotkaliśmy się 24 września w Reszlu w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

   Z Mrągowa wyruszyła ok. 50. osobowa grupa ze wszystkich wspólnot i osoby sympatyzujące z nami. Słowem, które nas prowadziło było zawołanie proroka Izajasza: Oto ja, poślij mnie! Jest ono ciągle żywe i aktualne, ponieważ jest nieustannym wezwaniem nas do ewangelizacji, do dawania świadectwa Chrystusowi.
   O swoim doświadczeniu Boga żywego i świadczeniu o Nim mówił nam Norbert Dawidczyk - wiceprzewodniczący KZK. Mówił też o misji, do której jesteśmy jako Odnowa nieustanie wzywani, a którą jest ewangelizacja na różne sposoby i wszędzie tam, gdzie nas Pan zechce posłać.
   Stawaliśmy również na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem wołając o odnowienie w nas ducha ewangelizacji, o ożywienie charyzmatów potrzebnych ewangelizatorom, o gotowość pójścia tam, gdzie mamy być świadkami Chrystusa.
   Zwieńczeniem świętowania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Jacka Jezierskiego, który zwrócił nam uwagę na jedność we wspólnotach i łączność z hierarchią Kościoła. Na posługę ewangelizacji otrzymaliśmy Jego pasterskie błogosławieństwo.
 
1808

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete