EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Mar 26, 2022

IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne 27. 03. 2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godzinie 17.15. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i 15 minutowego rozważania różańcowego o godzinie 17.15. Nabożeństwo pierwszych sobót, wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa Niepokalanemu Sercu Maryi jest związane w tajemnicami Fatimskimi, w których Maryja obiecała nawrócenie Rosji. . W piątek papież Franciszek zawierzył Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Komunia św. wynagradzająca, oraz modlitwa różańca z rozważaniem tajemnic w pierwszą sobotę miesiąca jest wypełnieniem Orędzia Fatimskiego. Zapraszamy do modlitwy. Więcej o tym nabożeństwie można przeczytać w folderze. 
  2. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańca. W niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił ks. Artur Winiarek MSF z Poznania. Rekolekcje potrwają do środy, we wtorek będzie okazja do spowiedzi. Program rekolekcji został umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  4. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godzinie 12.00 i spotkanie.
  5. W prace Synodu o synodalności, rozpoczętym w lutym w naszej parafii, zaangażowało się do tej pory około 50 osób, które spotykały się, aby się modlić i rozmawiać o Kościele. Miesiąc temu zapraszaliśmy wszystkich do  włączenia się  w to wydarzenie,  przynajmniej poprzez  odpowiedzenie na pytania, które zostały rozdane w kościele. Zapraszamy do wspólnej troski o cały Kościół, o naszą diecezję i parafię, a tych którzy chcą podzielić się swoimi przemyśleniami prosimy o wrzucenie ich do pudełka z napisem Synod do 10 kwietnia.  
  6. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete