EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Sie 22, 2020

XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .23,08. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej witamy dzisiaj księdza Stanisława Kowalskiego, który poprzednio pracował w Łapszach Wyżnych na Podhalu. . Wspierajmy modlitwą jego posługę w naszej parafii
  2. Dzisiaj zapraszamy rodziców dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii św. w dniu 6 września na Mszę św. o godzinie 12.00  i spotkanie.
  3. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w piątek 28 sierpnia o godzinie 19.00.
  4. W przyszłą niedzielę, która jest ostatnią niedzielą w miesiącu kwesta do puszek będzie przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
  5. W związku z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem w naszym rejonie prosimy o większą dyscyplinę i dostosowywanie się do wskazań epidemiologicznych, zachowanie społecznego dystansu i zasłanianie nosa i ust. W przedsionku kościoła możemy bezdotykowo zdezynfekować ręce.
  1. Wspomnienia liturgiczne:

W poniedziałek św. Bartłomieja, Apostoła

W czwartek św. Moniki

W piątek św. Augustyna biskupa papieża

W sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete