EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Sie 29, 2020

XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .30,08. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. We wrześniu zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. W każdy czwartek i piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00 W tym czasie jest także okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. W każdym czasie można zgłosić osoby chore, oraz te, które nie mogą samodzielnie dojść do kościoła, aby mogły otrzymać sakrament pojednania i Komunię św. w domu.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, po Mszy św. o godzinie 10.30.
  4. W przyszłą niedzielę Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny z Siemek koło Kętrzyna, które prowadzą Ośrodek Terapii Uzależnień dla Dziewcząt, będą kwestować na swoją działalność.
  5. Dzisiejsza kwesta do puszek jest  przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
  6. Fundacja Ten Czas raz CKiT w Mrągowie zapraszają na koncert charytatywny 10 września o godz. 19.00 w wykonaniu Krzesimira Dębskiego i Adama Palma z kwintetem smyczkowym. . Bezpłatne zaproszenia na koncert są do odebrania w recepcji CKiT.
  7. Czytajmy prasę katolicką, w najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek na temat powstania Solidarności oraz artykuły na temat sytuacji na Białorusi.
  1. Wspomnienia liturgiczne:

We wtorek Najśw. Maryi  Panny Królowej Pokoju

W czwartek św. Grzegorza Wielkiego papieża

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete