EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Cze 13, 2020

XI Niedziela Zwykła

XI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia parafialne .14,06. 2020.

 

1. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z Najświętszym Sakramentem.

2. W tym tygodniu druga grupa dzieci będzie się przygotowywać do Pierwszej Komunii św. W sobotę będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 12.00 oraz w niedzielę na Mszy św. o godzinie 12 dzieci przystąpią do Komunii św. Prosimy aby w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.00 ustąpić miejsca rodzinom dzieci pierwszokumunijnych.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy.

4. W tę niedzielę i w przyszłą kwestujemy na obłożenie cokołu naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne wyrazy wdzięczności za ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy rozumieją potrzeby naszej parafii i wspierają swoim groszem, co tydzień, utrzymanie kościoła i całego terenu.

5. Niedzielna Msza św. o godzinie 8.00 jest nadal transmitowana na naszym kanale YOUTUBE.

6. Czytajmy prasę katolicką, w najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać miedzy innymi o projektantce mody, która przyjęła habit benedyktyński.

7. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
W środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete