EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Cze 6, 2020

Niedziela Najświętszej Trójcy.

Niedziela Najświętszej Trójcy
Ogłoszenia parafialne .07,06. 2020.

 

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 17.00 oraz na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie

4. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą o godzinie 8.00; 10.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Procesja Eucharystyczna w naszej parafii odbędzie się wokół kościoła po Mszy św. o godzinie 10.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz po lewej stronie w bocznym wejściu mieszkańcy z ulicy Sienkiewicza drugi na ścianie domu parafialnego mieszkańcy z osiedla Metalowców, trzeci ołtarz we wnęce bocznego kościoła po prawej stronie mieszkańcy z ulicy Krzywej i czwarty ołtarz przy krzyżu mieszkańcy z ulicy Słonecznej.

5. W przyszłą niedzielę kwestujemy na obłożenie cokołu naszego kościoła.

6. Czytajmy prasę katolicką, w najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać ciekawy artykuł o inżynierii społecznej i jej wpływie na nasze myślenie.

7. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
W poniedziałek św. Jadwigi Królowej
W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
W sobotę św. Antoniego z Padwy

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete