EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.
Lut 16, 2019

VI Niedziela zwykła

1. Zapraszamy wszystkich na kolejny już WIECZÓR MIŁOSIERDZIA, który odbędzie się w naszej Parafii. Chcemy wspólnie oddawać chwałę Bogu i uwielbiać Jego miłosierdzie, ale też o to miłosierdzie wołać, byśmy mogli go doświadczyć w swoich słabościach, chorobach i różnych problemach czy strapieniach. Spotykamy się 18 lutego (poniedziałek) 2019 r. o godz. 18.00. Zaczniemy Eucharystią, po której będzie wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
2. W środę zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy św.
3. W sobotę 23 lutego rozpoczynamy kurs przedmałżeński Mszą św. o godzinie 18.00.
4. Z inicjatywy osób świeckich powstaje w Mrągowskie Forum Wspólnotowe. Na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w salce przy parafii św. Rafała Kalinowskiego o godzinie 19.00 są zaproszeni przedstawiciele wszystkich parafialnych wspólnot.
5. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na nowe konfesjonały. W przyszła niedzielę kwesta do puszek jest przeznaczona na sprzątanie kościoła. Dzięki waszym ofiarom, możemy utrzymać w czystości nasz kościół. Serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
6. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
W piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła; w sobotę św. Polikarpa biskupa i męczennika.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł „Dlaczego bez modlitwy nie można normalnie żyć.”

 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete