EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

Triduum Różańcowe Gietrzwałd

Serdecznie zapraszamy członków Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, Kół żywego Różańca i wszystkich innych wspólnot. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną się włączyć do modlitwy za Kościół i Ojczyznę, w intencji polskich rodzin, o nowe i święte powołania do kapłaństwa oraz życia konsekrowanego i misyjnego, w intencji prześladowanych Chrześcijan.

W tym roku Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego obchodzą dwudziestą rocznicę powstania, piętnastą rocznicę poświęcenia sztandaru Wspólnot (9 października 2005 r. poświęcenia dokonał podczas Triduum Różańcowego w Gietrzwałdzie J. E. ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz OFM Cap).

Ten piękny jubileusz pragniemy połączyć z gorącą modlitwą w wyżej wymienionych intencjach.

W tak bardzo trudnych czasach, zarówno dla Kościoła w Polsce jak i dla naszej Ojczyzny, niech nadzieją i otuchą będą słowa Matki Bożej dla Polaków, które zostały wypowiedziane
8 września w Gietrzwałdzie 1877 r.: „Nie smućcie się, Ja zawsze będę z wami”.

332

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete