EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Wrz 16, 2023

XXIV Niedziela Zwykła

 

XXIV Niedziela Zwykła  

Ogłoszenia parafialne 17.08.2023.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
  2. W tym tygodniu w naszym sanktuarium w Dębowcu koło Jasła świętujemy 177 rocznicę Zjawienia Matki Bożej w La Salette we Francji. To zjawienie dało początek naszemu Zgromadzeniu Misjonarzy Saletynów. Dzisiaj główną Mszę św. celebruje ks. krd. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, wraz z biskupem diecezji rzeszowskiej Janem Wątrobą.
  3. Nasza parafia będzie świętować tę rocznicę za tydzień. W niedzielę 24 września wspólnota parafialna może skorzystać z łaski odpustu zupełnego, który jest związany z uroczystością patronki naszej parafii, Matki Bożej. Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się z w intencjach Ojca św. i przyjąć Komunię św.
  4. Żebyśmy mogli w pełni skorzystać z tej łaski, którą daje nam Jezus Chrystus, zapraszamy w piątek 22 września, o godzinę 17.00 na nabożeństwo pokutne, podczas którego będzie okazja do spowiedzi. W sobotę też o godzinie 17.00 zapraszamy na przypomnienie treści Zjawienia w Spotkaniu z Maryją, O godzinie 18.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy o przygotowanie feretronów.
  5. W niedzielę główna Msza św. o godzinie 10.30 po niej procesja z Najświętszym Sakramentem. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Bezpośrednio po procesji rozpoczynamy naszą agapę, czyli Festyn parafialny. Zapraszamy do współpracy w przygotowaniu stołów, na przykład przez upieczenie ciasta, przyniesienie owoców z ogrodu. Jak zwykle będzie dużo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół naszej parafii.
  6. W poniedziałek 18 września wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 18.00.
  7. Kwesta dzisiaj jest przeznaczona na witraże w naszym kościele. W przyszłą niedzielę kwestujemy na utrzymanie czystości w kościele.
  8. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

W poniedziałek św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

W środę św.  Mateusza, apostoła i ewangelisty

W sobotę św. Pio z Petrelciny

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete