EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Lip 29, 2023

XVII Niedziela zwykła

  XVII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne 30.07.2023.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Sierpień w Kościele w Polsce, co roku jest okazją do zwrócenia uwagi na zło nadużywania alkoholu. Jest to nadal problem, który dotyka wiele rodzin także w naszej parafii. Miesiąc abstynencji od spożywania alkoholu nie rozwiąże wszystkich problemów, ale zobowiązania podejmowane zarówno przez tych, którzy piją za dużo alkoholu, jak i osoby, które chcą w intencji innych zrezygnować z jego używania, mogą być krokiem w kierunku trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania takiego zobowiązania.
  1. Kilkadziesiąt osób zaangażowało się w rekolekcje Oddanie 33, o których mówił Adrian Pakuła w ubiegłą niedzielę. W zakrystii można jeszcze nabyć jego książkę, która jest podręcznikiem do tych rekolekcji. Można też znaleźć te rekolekcje w Internecie.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godziny 18.00 do 19.00 w tym czasie będzie też okazja do spowiedzi. Godzina spędzona z Jezusem może się wydawać komuś stratą czasu, ale czas naszego życia jest też darem od Boga. Może się na końcu życia okazać, że Bóg miał dla nas czas, ale my nie mieliśmy czasu dla Boga.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Dziękujemy serdecznie kobietom, które zgłosiły się do pomocy w sprzątaniu kościoła.
  1. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

W poniedziałek św. Ignacego z Loyoli prezbitera

We wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła  

W piątek św. Jana Marii Vianneya prezbitera

W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego

 

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka Helena Lewaniewska.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete