EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Cze 17, 2023

XI Niedziela w ciągu roku

  XI Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne 18.06.2023.

 

tel. 780 039 258

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie adoracja wynagradzająca.
  2. W poniedziałek Msza św. o godzinie 18.00 będzie animowana przez wspólnotę Odnowy w Duchu św. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. W środę zapraszamy Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej ma Mszę św. o godzinie 18.00 i na spotkanie.
  4. W sierpniu razem z młodzieżą wyjeżdżamy na rekolekcje oazowe. Zabieramy ze sobą nie tylko sprawy młodzieży, ale także Wasze intencje. Jeśli chcecie powierzyć nam swoje intencje, to możecie napisać je i wrzucić do skrzynki, która do następnej niedzieli będzie stała pod chórem. Codziennie w czasie 15-dniowych rekolekcji oazowych będzie odprawiana Msza św. w tych intencjach. Jeśli zechcecie dołączyć do tych intencji jakąś ofiarę, będzie ona pomocą przy obniżeniu kosztów organizacji rekolekcji.
  5. 10 czerwca w Bisztynku, został ustanowiony przez arcybiskupa pierwszy od wielu lat lektor w naszej parafii, Przemysław Witkowski. Do obowiązków lektora należy czytanie tekstów Pisma św. podczas Mszy św. i nabożeństw, oprócz Ewangelii. Może też wykonać śpiew psalmu, gdy nie ma psałterzysty, podać intencje modlitwy powszechnej w braku diakona. Może też on też pełnić funkcję komentatora, Gratulujemy i życzymy owocnej posługi.
  6. Kwesta do puszek w następną niedzielę będzie przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele. W czasie wakacji potrzebujemy jeszcze jedną osobę do sprzątania w Kościele.
  7. Przypominamy, że od soboty 1 lipca do 31 sierpnia, Msze św. w dni powszednie i w niedzielę będą odprawiane o godzinie 19.00 a nie o 18.00
  8. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

W środę św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W sobotę Narodzenie św. Jana Chrzciciela

 

Błogosławieństwa Bożego wszystkim życzą Misjonarze Saletyni.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete