EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Cze 3, 2023

Najświętszej Trójcy

  Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia parafialne 4.06.2023.

 

tel. 780 039 258

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. We wtorek w naszej parafii będą gościć parafianie z Ukrainy, siedem osób z parafii Brajłów wraz z ich proboszczem ks. Józefem Krzyszychą MS. Będą uczestniczyć w uroczystości Bożego Ciała i może to być okazja do wzajemnego poznania. A może moglibyśmy im coś ofiarować?
  3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godzinie 8.00; 10.30 i 18.00. nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Po Mszy św. o godzinie 10.30 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem w procesji ulicami naszego osiedla z naszego kościoła ulicą Krzywą i Słoneczną i z powrotem do Kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie i o udekorowanie domów. Ołtarz przy kościele przygotowuje w tym roku Osiedle Nikutowo. Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. niech przyjdą w strojach komunijnych.
  4. W piątek 9 czerwca J. E. Ks. Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca, by osoby korzystające tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego albo dokonały uczynku miłosierdzia co do duszy lub ciała.
  5. W następną niedzielę Jacek Gorzelany na Mszy św. o godzinie 10.30 będzie obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich. Wspierajmy go modlitwą, dziękując za jego powołanie.
  6. W następną niedzielę kwesta będzie przeznaczona na witraże w naszym kościele.

Błogosławieństwa Bożego wszystkim życzą Misjonarze Saletyni.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete