EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Maj 20, 2023

VII Niedziela Wielkanocna

 VII Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne 21.05.2023.

 

tel. 780 039 258

  1. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na Mszę św. rocznicową w następną niedzielę o godzinie 12.00.
  2. Ostatecznie otrzymaliśmy projekty witraży. Znajdują się po lewej stronie kościoła, jest tam także wyjaśnienie co mają przedstawiać. Niestety kolory reprodukcji nie są wiernie pokazane. 
  3. Za tydzień  w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha św. W sobotę 27 maja zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 i bezpośrednio po niej na czuwanie, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu św. 
  4. Za tydzień  w niedzielę z kościoła św. Wojciecha o godzinie 4.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Świętej Lipki
  5. W przyszłą niedzielę będzie u nas gościł Piotr Dzierżak MS, który przybliży nam postać św. Andrzeja Boboli. Historia tego świętego patrona Polski jest niezwykła, ale jeszcze bardziej niezwykłe są jego współczesne losy. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na film o św. Andrzeju Boboli.
  6. W czwartek 25 maja w kościele św. Rafała Kalinowskiego będzie Msza św. w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  7. Kwesta do puszek za tydzień będzie przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności:

Śp. Paweł Redyk z ulicy Słonecznej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Komunikat Zespołu Prasowo-Informacyjnego  Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

Z powodu zwiększonej liczby prób oszustw "na wnuczka" i "na policjanta" olsztyńscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Szczególnie w sytuacji, gdy potencjalny rozmówca przedstawia się jako wnuczek lub policjant i prosi nas o pilną pożyczkę w związku z rzekomym wypadkiem samochodowym czy innym przestępstwem. Przerwijmy rozmowę telefoniczną i rozłączmy się – to jedyny sposób, żeby nie dać się zmanipulować oszustom. Oddzwońmy do bliskiej osoby i sprawdźmy, czy rzeczywiście chciała się z nami skontaktować. Nie przekazujmy gotówki nieznajomym. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie pytają o posiadane oszczędności oraz nigdy też nie informują o prowadzonych akcjach telefonicznie. O wszelkich podejrzeniach oszustwa koniecznie poinformujmy Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete