EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Kwi 8, 2023

Niedziela Zmartwychwstania

 Niedziela Zmartwychwstania

Ogłoszenia parafialne 09.04.2023.

 

tel. 780 039 258

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania Liturgii Wielkiego Tygodnia. Szczególnie chcemy podziękować chórowi pod dyrekcją pani Agaty Stępień, pani Helenie Zapałowej i bratu Rafałowi za dekorację na Triduum, księdzu Rafałowi za przygotowanie liturgii, służbie liturgicznej, pani organistce i wszystkim nie wymienionym osobom.
  1. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę, także w Wierzbowie i Krzywem, natomiast nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.
  1. W czwartek 13 kwietnia zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Czwarta, piąta i kolejne rewolucje technologiczne” pt. „Transhumanizm, obietnica raju na ziemi?”, które poprowadzi Tomasz Jaśniewski. Czwartek, godzina 19.00, sala domu parafialnego.
  1. W sobotę 15 kwietnia Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. o godzinie 18.00 z modlitwą uwielbienia i W sobotę też zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii  św. na Mszę św. o godzinie 18.00  i na spotkanie po Mszy. 
  1. W Niedzielę 16 Kwietnia w uroczystość Bożego Miłosierdzia i święto patronalne Caritas w naszej parafii obchodzimy odpust parafialny. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas naszego współbrata ks. Tomasza Krzemińskiego MS, pracującego na Ukrainie. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Po Mszy św. O godzinie 10.30 będzie procesja Eucharystyczna. Prosimy przygotować baldachim, feretrony i figury. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Caritas, natomiast ofiary złożone w tym dniu do puszek będą przeznaczone na pomoc naszym współbraciom na Ukrainie.
  1. Po południu w niedzielę, o godzinie 14.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zakończy się po Koronce do Miłosierdzia Bożego agapą w salce w domu parafialnym. Wszyscy są mile widziani.
  1. W imieniu całej wspólnoty zakonnej Misjonarzy Saletynów składamy serdeczne podziękowania za okazywaną nam dobroć i za życzenia, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Wszystkim parafianom i gościom w naszej parafii życzymy głębokiej wiary w obecność Boga i Jego błogosławieństwo.

 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete