EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Gru 24, 2022

Boże Narodzenie 2022

UROCZYSTOŚĆ Bożego Narodzenia

Ogłoszenia parafialne 25.12.2022.

 

 

  1. Do Rady parafialnej zostały dołączone trzy nowe osoby, Dorota Szwacińska, Eugenia Teleszewska i Przemysław Witkowski, na miejsce osób, które wyprowadziły się z naszej parafii. Nowym radnym życzymy owocnej współpracy z duszpasterzami dla dobra naszej Parafii.
  2. W poniedziałek przypada święto św. Szczepana, Msze św. będą tak jak w niedzielę z wyjątkiem tej o godzinie 18.00. W Wierzbowie o godzinie 9,30 i w Krzywem o godzinie 10.30.
  3. W piątek, 30 grudnia, przypada uroczystość Świętej Rodziny. Zapraszamy małżeństwa, które odwiedzają nasz kościół na Mszę św.  o godzinie 18.00, na której będzie  odnowienie przysięgi małżeńskiej, a potem zapraszamy na kilka chwil, które chcemy spędzić  razem w Domu Parafialnym.
  4. W sobotę 31 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00, na której podziękujemy Panu Bogu za miniony rok.
  5. W przyszłą niedzielę 1 stycznia po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W styczniu chcemy odwiedzić Was w domach. Kolęda rozpocznie się w poniedziałek 2 stycznia od ulicy Sienkiewicza. Prosimy przygotować Pismo św. wodę święconą, świece i krzyż.
  7. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną świętem Trzech Króli będziemy uczestniczyli w orszaku Trzech Króli. Tego dnia Msza św. będzie przesunięta z godz. 10:30 na godz. 10:00. Orszak wyrusza z naszej parafii po Mszy św., czyli ok. 10:50. Będą rozdawane chorągiewki i balony. Nasz orszak będzie koloru czerwonego, spod znaku króla Kacpra. Docieramy do parafii bł. Rafała Kalinowskiego, gdzie łączymy się z drugim członem naszego orszaku. Stamtąd wyruszamy o godz. 11:30 i przy CKiT łączymy się z pozostałymi orszakami idącymi z innych parafii Mrągowa. Razem przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II. Na miejscu odbędą się jasełka, będzie też szopka z żywymi zwierzętami oraz dla chętnych rozdawana grochówka i ciepła herbata. Zachęcamy do udziału. Kontakt – ks. Rafał (507 850 437)
  8. W lutym rozpoczniemy katechezy przedmałżeńskie. Osoby mające zamiar zawrzeć Sakrament Małżeństwa w 2023 roku lub w przyszłym, prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa.
  9. Kwesta do puszek dzisiaj jest przeznczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete