EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Gru 10, 2022

III Niedziela Adwentu

III  Niedziela Adwentu  

Ogłoszenia parafialne 11.12.2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Zapraszamy na Msze św. roratnie w Adwencie. Codziennie oprócz sobót i niedziel o  godzinie 18.00
  2. W trzecią sobotę miesiąca wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. i na adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. W następną niedzielę 18 grudnia na Mszy św. o godzinie 12.00 harcerze i zuchy z mrągowskiego Hufca ZHP przekażą Światełko Pokoju. Ogień zapalony w grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem jest przekazywany w Polsce od 1991 roku. Betlejemskie Światełko Pokoju można będzie zabrać do domu i postawić na wigilijnym stole.
  4. Zachęcamy do kontynuowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, wspólne, rodzinne przeżywanie Wigilii niech umacnia więzi wśród najbliższych i przypomina nam, że świętujemy Narodzenie naszego Pana i Syna Bożego. Zachęcamy też do przygotowania w domu szopki, która w widoczny sposób wyraża naszą wiarę.
  5. W województwie warmińsko-mazurskim ruszył program leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. Naprotechnologia, w odróżnieniu od procedury in vitro, nie budzi żadnych zastrzeżeń moralnych i cieszy się wysoką - 70% skutecznością. Z programu, na który składa się diagnostyka, badania i leczenie,  może nieodpłatnie skorzystać 37 par z naszego województwa: małżeństwa bezdzietne, ale także te, które posiadają jedno lub dwoje dzieci, ale mają problem z poczęciem kolejnego. Zgłoszenia i szczegółowe informacje telefonicznie - 783-002-002.
  6. Zachęcamy do prenumeraty Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Prenumeratę można nabyć w zakrystii.
  7. Kwesta dzisiaj i za tydzień będzie przeznaczona na nowy witraż w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy za wasze ofiary.
  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

We wtorek  św. Łucję dziewicę i męczennicę

W środę św. Jana od Krzyża kapłana i Doktora Kościoła

W sobotę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

 

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete