EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Lis 27, 2021

I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu rok C

  Ogłoszenia parafialne 28. 11. 2021.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Od poniedziałku wieczorna Msza św. będzie odprawiana jako Rozpoczynamy ją tradycyjnie, w mroku, przy zapalonych lampionach.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00 W czwartek zapraszamy szczególnie mężczyzn do wspólnej modlitwy.
  3. W sobotę odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. W sobotę po Mszy św. Wieczornej zapraszamy na krótkie 15 minutowe rozważanie tajemnic Różańca z racji pierwszej soboty miesiąca. Tych którzy chcieliby się włączyć w nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca Zachęcamy do zabrania broszury wyjaśniającej sens tego nabożeństwa.
  4. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie zmiana tajemnic Różańca.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Msze św. o godzinie 12.00 i spotkanie po Mszy.
  6. Za tydzień w niedzielę 5 grudnia rozpoczną się u nas rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Marian Machinek z Olsztyna, Misjonarz Świętej Rodziny.
  7. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na rzecz sióstr klarysek Kapucynek w Szczytnie i na rzecz Caritas Warmińskiej.
  8. W tym tygodniu wspominamy:

We wtorek św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej  

w piątek św. Franciszka Ksawerego, kapłana

w sobotę św. Barbarę dziewicę i męczennicę

 

Błogosławieństwa Bożego wszystkim życzą Misjonarze Saletyni

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete