EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

Zapraszamy na pielgrzymkę

Plan Pielgrzymki

„ Kaszuby - Matka Boża Matemblewska i Kaszubska Jerozolima”

 

Mrągowo  - Kwidzyn - Gniew - Pelplin – Gdańsk Matemblewo - Gdańsk  -  Piaśnica - Wejherowo -  Szymbark - Kartuzy - Mrągowo

 

Dzień 1 - 30 kwietnia 2024

Mrągowo – Kwidzyn – Gniew – Pelplin – Gdańsk Matemblewo – Gdańsk

Zbiórka przy Parafii Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Mrągowie. Przejazd do Kwidzyna; Zwiedzanie zewnętrznej części zespołu katedralno-zamkowego gdzie znajduje się zamek kapituły pomezańskiej wzorowany na zamkach krzyżackich. Następnie przejazd do Zamku w Gniewie, który jest dawną twierdzą Zakonu Krzyżackiego powstałą w średniowieczu.  Przejazd do Pelplina, zwiedzanie katedry z przełomu XIII – XIV wieku. Przejazd Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewo oraz Msza Święta. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Czas wolny z możliwością wieczornego zwiedzenia Gdańska.

Dzień 2 -  1 maja 2024

Gdańsk  - Piaśnica - Wejherowo  - Szymbark - Kartuzy - Mrągowo

Śniadanie. Przejazd do  Piaśnicy gdzie znajduje się Kaplica-mauzoleum w lesie piaśnickim; miejsce upamiętniające szereg zbiorowych egzekucji przeprowadzonych przez okupantów niemieckich. Następnie Wejherowo, gdzie znajduje się „Kaszubska Jerozolima”, Sanktuarium pasyjno-maryjne; Msza Święta. Przejazd do Szymbarku. Wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Przejazd do Kartuz zwiedzanie Kościoła kolegiackiego Wniebowzięcia NMP, ławeczka asesora, Pomnik Rybaka. Powrót do Mrągowa z przystankiem na posiłek. Zakończenie pielgrzymki.

Ilość miejsc 21

Koszt pielgrzymki 600 zł. W koszt wliczone są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy ,Ubezpieczenie  nocleg (pokoje dwuosobowe) ze śniadaniem i obiadokolacją, bilet wstępu do  Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz transport.

Zaliczka 200 zł do 17 marca 2024 r.

Pielgrzymkę organizuje Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe LA SALETTE TRAVEL Sp. z o.o.

786

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete