EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

Mrągowski Budżet Obywatelski na rok 2024

W ramach kolejnej edycji Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024, chcielibyśmy przedstawić Wam nasz projekt i poprosić o oddanie głosu:

ZADANIE NUMER 4 ?? Punkty Ratownicze z defibrylatorami AED na terenie miasta Mrągowa ??

LINK DO ODDANIA GŁOSU: ? https://mragowo.budzetobywatelski.com/glosuj

?? Założenia projektu:
⚡️10 całodobowych i ogólnodostępnych punktów AED (z funkcją pediatryczną) na terenie miasta Mrągowa
? Uratowanie życia osobie, u której dojdzie do zatrzymania krążenia

? Jest to projekt z zakresu ochrony zdrowia i życia mieszkańców miasta, a także turystów przebywających na naszym regionie.

? Defibrylator to małe i lekkie urządzenie, którego zadaniem jest dokonanie "resetu" serca poprzez wyładowanie elektryczne w przypadku wystąpienia zatrzymania krążenia. Może być stosowany u dzieci i dorosłych, a jego użycie zwiększa szansę na przeżycie pacjenta z 5% do przeszło 75%

❗️ Jeżeli jest gdzieś dostępny defibrylator, to ZAWSZE znajdzie się osoba, która z pomocą Dyspozytora Medycznego go użyje. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Wymaga jedynie wykonania dwóch czynności: włączenia oraz przyklejenia dwóch elektrod na klatce piersiowej. Przez resztę czynności zostaniemy poprowadzeni przez Dyspozytora Medycznego oraz komunikaty głosowe wydawane przez defibrylator.

Zagłosować możecie poprzez stronę oraz osobiście w referacie Promocji Miasta (budynek Ratusza). W razie pytań/trudności - służymy pomocą!

✅️ Postaw głos na defika i uratuj komuś życie!
?? ZADANIE NUMER 4
LINK DO ODDANIA GŁOSU: ? https://mragowo.budzetobywatelski.com/glosuj

191

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete