Ogłoszenia duszpasterskie

                                                

                                                     

                                                      

                                                VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne 19.02.2017

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.     Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 1030 odbędzie się adoracja wynagradzająca.

2.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich jutro na Wieczór Miłosierdzia. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Katechezę i modlitwę poprowadzi egzorcysta diecezji rzeszowskiej – ks. Jan Gierlak MS. Będziemy modlić się o uwolnienie za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. To spotkanie wprowadzi również całą wspólnotę parafialną w modlitwę do św. Michała Archanioła, którą będziemy odmawiać codziennie po Mszy Świętej. Zapraszamy do licznego udziału w tym spotkaniu. Zapraszajmy też inne osoby, które doświadczają zniewolenia, by mogły doświadczyć Bożego Miłosierdzia. Plan tego spotkania jest umieszczony na plakacie w gablocie.

3.    W naszej parafii organizowany będzie Kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w soboty Wielkiego Postu. Pierwsze spotkanie rozpocznie się Mszą św. w sobotę, 4 marca o godz. 1800.

4.    Przygotowujemy się do odnowienia wnętrza naszej świątyni. Chcielibyśmy to dzieło dokonać w tym roku. Jesteśmy wdzięczni za Waszą pomoc duchową w postaci modlitwy, a także materialną, poprzez składane ofiary. Kolejna kwesta na ten cel będzie dzisiaj po Mszy św. Dziękujemy także tym, którzy bezpośrednio wpłacają na konto parafialne. Wyrażamy także wielką wdzięczność tym wszystkim, którzy trudzą się każdego miesiąca zbieraniem tych ofiar. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi obfitością swojej łaski.

5.    W przyszłą niedzielę, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel. 

6.    Parafia bł. Honorata Koźmińskiego zaprasza na comiesięczny: Wieczernik Królowej Pokoju – w sobotę 25 lutego od godz. 1700. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie.

7.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w środę, święto Katedry św. Piotra Apostoła; w czwartek, wsp. św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Jest w nim, między innymi artykuł o mianowaniu przez papieża Franciszka polskiego biskupa, jako specjalnego swego wysłannika, na miejsce objawień Matki Bożej w Medjugorje,  a także o problemach z przyjęciem przez katolików zarówno w Polsce jak i na całym świecie teologii ciała opracowanej przez świętego Jana Pawła II. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny w którym jest zachęta do wielkopostnej akcji „Ratujmy razem świat”. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.