Ogłoszenia duszpasterskie

                                                   

                                                           II NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                              MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Ogłoszenia parafialne 23.04.2017.

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – Niedziela Odpustu Parafialnego. Sumę odpustową o godz. 1030 odprawi ks. Michał Gierut MS. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna. Nie będzie Mszy św. o godz. 1200.O godz. 1500 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę Godzinę Miłosierdzia pamiętając o obietnicy Jezusa – Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (…) W tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez Mękę Moją/Dz.1320/

2.    Przygotowujemy się na wizytację kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi Arcybiskup Warmiński Senior Edmund Piszcz  w dniach 2 i 3 maja. Zawierzajmy Bogu ten czas w naszych modlitwach.

3.    Za tydzień w niedzielę rozpocznie się IX Tydzień Biblijny. Tę niedzielę biblijną przeżywać będziemy w Kościele w Polsce jako pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do czytania i rozważania Listu św. Pawła Apostoła do Galatów.    

4.    Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na Caritas jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo.

5.    Ofiary na sprzątanie naszego kościołabędą zbierane w ostatnią niedzielę miesiąca, tj. 30 kwietnia.

6.    Organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Warto być zdrowym” zapraszają na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Spotkanie to odbędzie się 24 kwietnia/poniedziałek/ o godz. 1200 w domu parafialnym. Więcej informacji na folderkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

7.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika; we wtorek, święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

8.    Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, do którego dołączona jestpłyta CD z filmem „Zmartwychwstały”, ponad to, są także ciekawe artykuły min: co łączy objawienie Matki Bożej w Fatimie ze św. siostrą Faustyną? Zapraszamy także do naszego sklepiku.

9.    Przeżywając Uroczystość Odpustu parafialnego, dziękujemy ks. Michałowi Gierut MS za wygłoszone do nas Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej. Dziękujemy również Służbie liturgicznej, p. Organiście, niosącym feretrony, figury, baldachim oraz wszystkim uczestniczącym w tej uroczystości. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie udzieli Wam wszelkiej łaski.