EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

XXIX Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .20,10. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10,30 w trzecią niedzielę miesiąca będzie adoracja wynagradzająca.
 2. Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona jako niedziela misyjna. Z tej okazji w naszej parafii gościmy księdza Henryka Kaszubę MS, który pracuje na Madagaskarze. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na misje. O godzinie 15.00 zapraszamy członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej oraz wszystkich chętnych na spotkanie z misjonarzem w Sali kinowej domu parafialnego.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić o błogosławieństwo dla naszego brata Eugeniusza Kusiaka, który po 11 latach ofiarnej posługi w naszej parafii przeniesie się do naszego klasztoru w Dębowcu koło Jasła.
 4. Róże Różańcowe zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego a po niej na spotkanie w domu parafialnym.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się szczególnie za naszych bliskich zmarłych. W listopadzie, codziennie Msza św. wieczorna jest odprawiana w intencji osób wypisanych na kartkach wypominkowych. Prosimy o czytelne ich wypełnienie.
 6. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego Kościoła. Za waszą hojność serdecznie dziękujemy.
 7. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać artykuł o procesie beatyfikacyjnym rodziców Ojca Św. Jana Pawła II.
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek bł Jakuba Strzemię,  we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

XXVIII Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .13,10. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 Dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy codziennie ale szczególnie w każdy Młodzież zapraszamy do tej modlitwy w każdy piątek.
 2. W poniedziałek msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Domowego Kościoła.
 3. W środę zapraszamy członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00 i spotkanie po niej w domu parafialnym.
 4. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki wypominkowe listopadowe i roczne. Prosimy o zabranie ich ze sobą do domów i po czytelnym wypełnieniu o składnie ich na tacy lub w zakrystii albo w kancelarii parafialnej
 5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, młodzież zbiera do puszek ofiary na rzecz stypendiów dla młodzieży pod hasłem „Dzieło nowego Tysiąclecia”.
 6. W przyszłą niedzielę, która jest niedzielą misyjną, naszą parafię odwiedzi ks. Henryk Kaszuba MS, misjonarz na Madagaskarze.
 7. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na obłożenie cokołu naszego Kościoła. Za waszą hojność serdecznie dziękujemy.
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła   w środę św. Jadwigi Śląskiej w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek św. Łukasza Ewangelisty.  w sobotę –bł. Jerzego Popiełuszki – kapłana.

XXVII Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .6,10. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 Dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy codziennie ale szczególnie  Młodzież zapraszamy do tej modlitwy w każdy piątek.
 2. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w czwartek na godzinę 18.45 do sali kinowej domu zakonnego.

Temat; Człowiek istotą otwartą na Boga.  Postawimy pytania :

 Jakie potrzeby ma dzisiejszy człowiek?  Jakie są przyczyny odejść z Kościoła?

 Czego pragniemy w swej duszy? Te i wiele innych pytań będą przedmiotem naszego spotkania. Zapraszamy.

 1. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajdują się kartki wypominkowe, listopadowe i roczne, na których możemy wpisać imiona naszych zmarłych. Na kartkach, które będziemy czytać w listopadzie prosimy o ich czytelne wypełnienie i wpisanie ulicy. Modlitwa z a zmarłych będzie według planu:

Poniedziałek ulica Sienkiewicza, wtorek Os. Metalowców, środa Os. Nikutowo, czwartek ulica Krzywa, piątek ulica Wojska Polskiego, ulica Krótka i Nikutowo, sobota ulica Słoneczna i Księżycowa Niedziela spoza terenu parafii.  

 1. Dzisiaj Caritas diecezjalna zbiera do puszek ofiary na rzecz budowy w Olsztynie Hospicjum Stacjonarnego dla dzieci.
 2. W przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie zbieramy ofiary na obłożenie cokołu naszego Kościoła.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić kolejny XIX Dzień Papieski, ustanowiony w 2000 roku na pamiątkę wyboru Papieża Jana Pawła II. Młodzi z naszej parafii będą w tym dniu zbierać do puszek ofiary na stypendia dla utalentowanej młodzieży.
 4. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać wspomnienie o Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata.
 5. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie Najśw. Marii Panny Różańcowej  w środę bł. Wincentego Kadłubka; biskupa  w sobotę -35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapłana.

XXVI Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .29,09. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie naszego odpustu i festynu.
 2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 zapraszamy na nie przede wszystkim dzieci, Przygotowaliśmy dla nich specjalne plansze i naklejki. Zapraszamy także dorosłych do włączania się w modlitwę różańcową, tym razem szczególnie za kapłanów.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek będzie okazja do spowiedzi i adoracji Najśw. Sakramentu od godziny 17.00. W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. W następną niedzielę, która jest pierwszą niedzielą miesiąca zapraszamy członków żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych.
 5. Za tydzień w niedzielę 6 października zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00 i spotkanie po niej w sali kinowej.
 6. Także za tydzień w niedzielę Caritas diecezjalna organizuje zbiórkę do puszek na rzecz budowy w Olsztynie Hospicjum Stacjonarnego dla dzieci. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej olsztyn.caritas.pl
 7. „Jak nie zmarnować swego życia” z ojcem Anselmem Grünem OSB, które odbędzie się w Olsztynie w dniu 5 października 2019 roku o g. 18.30 w kościele akademickim św. Franciszka, ul. Dybowskiego 2 (Kortowo). Plakat jest zamieszczony na naszej stronie.
 8. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła;  we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w środę św. Aniołów Stróżów;  w piątek św. Franciszka z Asyżu,  w sobotę św. Faustyny Kowalskiej

 1. Dzisiejsza uroczystość odpustowa jest okazją do podziękowania wszystkim, którzy gromadzą się w tym Kościele. Dziękujemy budowniczym tej świątyni, wszystkim, którzy pracowali przy jej budowie, którzy wspierali i wspierają ją swoim groszem. Dziękujemy księżom, którzy w niej posługiwali, spowiadali, sprawowali sakramenty św. Dziękujemy tym, którzy pomagali modlić się w niej swoim śpiewem, przykładem życia. Dziękujemy tym, którzy obecnie wspierają tę wspólnotę parafialną, Moim współbraciom księżom i bratu zakonnemu. Dziękujemy księdzu Marcinowi Ciunelowi MS, za słowo, które wygłosił do nas. Dziękujemy tym, którzy dekorują nasz kościół, brat Eugeniusz i pani Zapałowa. Osobom śpiewającym, pani organistce, ministrantom, i tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego święta i festynu.
 2. Rodzice dzieci, które przystąpiły w maju do I Komunii św. mogą zwrócić alby w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej.
 3. Kwesta za tydzień do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 4. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy ranking wartościowych bajek dla najmłodszych dzieci.
 5. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
 6. W poniedziałek św. O Pio z Pietrelciny (odpust w parafii ks. dziekana); w środę św. Władysława z Gielniowa, prezbitera w piątek św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w sobotę św. Wacława męczennika.
Strona 1 z 4

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete