Ogłoszenia duszpasterskie

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 23.07.2017.

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w tygodniu w naszym kościele. W środę: Nowenna do MBS o godz. 1730, w czwartek i piątek - Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1700, w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730, oraz w niedzielę o godz. 1000 - Modlitwa Różańcowa. Zapraszamy także na modlitwę różańcową codziennie przed Mszą św. wieczorną.

2.    W sobotę 29 lipca po Mszy św. porannej wyruszy XXXIV Warmińska Piesza Pielgrzymka z Mrągowa na Jasną Górę. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki na intencje, które można polecić pielgrzymom. Zapisy u ks. Zbigniewa. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

3.    Dzisiaj, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Prosimy i bardzo dziękujemy za ofiary na ten cel.

4.    Saletyńskie Biuro Pielgrzymkoweorganizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach od 4 do 14 listopada 2017. Szczegółowy program i kontakt znajdują się na plakacie w gablocie.

5.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek, wsp. św. Kingi, dziewicy; we wtorek, święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. wieczornej będzie poświęcenie pojazdów; środę, wsp. świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w sobotę, wsp. św. Marty.

6.    Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Można go nabyć przy stoliku z tyłu kościoła. Jest w nim wiele ciekawych artykułów, między innymi: o tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii. Zapraszamy do naszego sklepiku.

7.    Witamy serdecznie wszystkich gości w naszej parafii i życzymy owocnego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Saletyńskiej.