Ogłoszenia duszpasterskie

          

         

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 18.06.2017

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1030 będzie Adoracja Wynagradzająca.

2.    Trwa oktawa Bożego Ciała - codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała; po Mszy św. wieczornej odbędzie się błogosławieństwo dzieci i poświęcenie ziół.

3.    W środę po Mszy św. wieczornejspotkanie Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej.

4.    Trwają prace przy malowaniu naszego kościoła i elewacji domu parafialnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w sposób regularny składają ofiary na ten cel i prosimy o hojność i zaangażowanie także tych, którzy z różnych powodów nie mogli brać udziału w gromadzeniu środków finansowych, byśmy mogli sfinansować te ważne i konieczne dla całej parafii dzieła. Ofiary na ten cel można składać dzisiaj po każdej Mszy św. Można też dokonywać wpłat bezpośrednio na konto budowlane parafii. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Polecajmy też te ważne dzieła w naszych modlitwach. Msze święte w tygodniu, będą odprawiane w sali w domu parafialnym.

5.    Dziękujemy też za ofiary przekazane na malowanie kościoła przez mieszkańców os. Nikutowo – są to ofiary złożone przy okazji budowania ołtarza na Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać.

6.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza naWieczór Miłosierdzia, który odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca o godz. 1800. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

7.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w środę, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona kaplicy dojazdowej w Wierzbowie. Z tej racjiOdpust w Wierzbowie w przyszłą niedzielę o godz. 900.

8.    Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Są w nim ciekawe artykuły pomagające w pogłębieniu naszej wiary, między innymi o przesłaniu z Fatimy. Jest także Mały Gość Niedzielny w nim najnowsza płyta zespołu „Arka Noego” i rozmowa z Robertem Friedrichem, założycielem „Arki Noego”. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.