Ogłoszenia duszpasterskie

             

NIEDZIELA ZESŁANIA

 

DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

 

Ogłoszenia parafialne 20.05.2018.

 

 

 
 1. Dzisiaj podczas mszy św. o godz.12.00 dzieci klas IV będą przeżywać swoją rocznicę I Komunii świętej.
 2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (w tradycji polskiej Zielone Świątki) kończy liturgiczny okres wielkanocny w Kościele. Pamiętajmy o obowiązku wynikającego z przykazań kościelnych, aby: przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą. Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje czas Komunii wielkanocnej, obejmować będzie od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej
  .  
 3. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca po mszy św. o godz.10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające M.B. Saletyńskiej.
 4. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na mszę św. o godz.18.00.
 5. W środę wspólnota Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej zaprasza na mszę św. o godz.18.00, po Mszy św. odbędzie się spotkanie  w domu parafialnym.
6.    Dzisiaj kolejna kwesta przeznaczona na nagłośnienie kościoła wraz z systemem multimedialnym do wyświetlania tekstów pieśni. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel, jak również składamy Bóg zapłać tym, którzy podejmują trud zbierania ofiar. Bóg zapłać również za ofiary składane bezpośrednio na konto parafialne
7.    W przyszłą niedzielę, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel. 
 1. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała /31.05.2018/
  prosimy  o  przygotowanie  ołtarzy na os.  Metalowców, ul. Krzywej, ul. Słonecznej, na placu przy kościele, oraz udekorowanie trasy przejścia procesji.
 2. Odpust w sanktuarium w Świętej Lipce odbędzie się w najbliższą niedzielę. Suma odpustowa o godz.11.00. Zapraszamy w niedzielę również na piesza pielgrzymkę z Mrągowa do Świętej Lipki. Pielgrzymka wyruszy sprzed kościoła św. Wojciecha w Mrągowie w niedzielę o godz.4.00
 3.  Wspomnienia liturgiczne tygodnia: sobota wsp. św. Filipa Nereusza Prezbitera
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się ciekawy artykuł: Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowiek, który nie jest Bogiem, oraz rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m. in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników. Jest również do nabycia Mały Gość Niedzielny, w którym jest mistrzowski dodatek, a w nim wszystko o Mundialu 2018 roku. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.

                                     

                                                      
NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA

 

 

Ogłoszenia parafialne 13.05.2018.

 

 
 1. Dzisiaj podczas mszy św. o godz.12.00 dzieci klas III będą przeżywać swoją pierwszą Komunię św. módlmy się za nich aby ten dzień był dla nich dniem, rzeczywistego przylgnięcia do Jezusa, który pragnie  ich karmić swoim ciałem na drogę do duchowe wzrastania.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 1730.
 3. Jutro wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza po mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4.  Uroczystość rocznicy przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 20 maja podczas Mszy św. o godz. 1200. Próba dla tych dzieci będzie we wtorek o godz.16.00.
 5. Dzisiaj i za tydzień będzie kolejna kwesta przeznaczona na nagłośnienie kościoła wraz z systemem multimedialnym do wyświetlania tekstów pieśni. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel, jak również składamy Bóg zapłać tym, którzy podejmują trud zbierania ofiar. Bóg zapłać również za ofiary składane bezpośrednio na konto parafialne.
 6. Razem z Saletyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji zapraszamy wszystkich na czuwanie modlitewne przed niedzielą Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się 19 maja (sobota) o godz. 18.00. Rozpoczniemy Eucharystią, po której będzie wspólna modlitwa uwielbienia z wołaniem o zesłanie Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy.
 7. Zachęcamy  osoby młode do wzięcia udziału w 22 Spotkaniu Młodych Lednica 2000 pod hasłem „Jestem” Wyjazd o godz.22 w piątek 1 czerwca, planowany powrót  ok. 11.00 w dniu 3 czerwca. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy i szczegóły u KSM Mrągowo oraz na plakacie.
 8. W najbliższą sobotę, tj. 19 maja w naszym Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu diakoni naszego Seminarium przyjmą święcenia kapłańskie. Wśród kandydatów jest także nasz rodak z Mrągowa, diakon Marek Koziełło MS. Zawierzajmy Bogu przez wstawiennictwo Pięknej Pani z La Salette wszystkich kandydatów do święceń.    
 9. Wspomnienia liturgiczne tygodnia: pon. święto św. Macieja Apostoła, środa święto św. Andrzeja Boboli męczennika i prezbitera i patrona Polski.
 10.  W dniu 16 maja w środę odbędzie się pobór krwi w godzinach od 8:30 do 12:00 w Ambulansie na Placu Piłsudskiego!
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Jest w nim ciekawy artykuł O wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”, oraz o klasztornym skryptorium w Tyńcu i o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans. Zapraszamy także do odwiedzenia sklepiku.