Ogłoszenia duszpasterskie

                                                       

                                             

                                      UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ  SALETYŃSKIEJ

                                                        Ogłoszenia parafialne 24.09.2017.

                                                       www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Saletyńskiej – patronki naszej parafii. O godz. 1030 - Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Czesław Hałgas MS. Po zakończeniu Sumy odbędzie się  procesja eucharystyczna. Dzisiaj nie będzie już Mszy św. o godz. 1200.

2.    Zapraszamy na nabożeństwa wrześniowe codziennie na godz. 1730. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe o godz. 1730. Prosimy, aby jak co roku Róże Różańcowe poprowadziły tę modlitwę, każda w swój dzień tygodnia. Natomiast w każdy piątek, modlitwę różańcową poprowadzi młodzież z Oazy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę. 

3.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 1030 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

4.    W święto Matki Bożej Różańcowej, tj. 7 października cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową na granicach kraju. W tym dniu będziemy błagać Boga przez Maryję o pokój na świecie i w Ojczyźnie naszej o zachowanie naszej Ojczyzny od wszelkich niebezpieczeństw a szczególnie wojny. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie Różaniec Do Granic. W naszej parafii jest organizowany wyjazd na tę modlitwę w sobotę 7 października o godz. 730  z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł. Zapisy są przyjmowane w zakrystii po Mszach św.

5.    Dzisiaj, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Prosimy i bardzo dziękujemy za ofiary na ten cel.

6.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek, wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w środę, wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w czwartek, wsp. św. Wacława, męczennika; w piątek, święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę, wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

7.    W niedzielę 1 października będzie zbiórka do puszek w celu wsparcia dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

8.    Przy wejściu do kościoła jest możliwość nabycia tygodnika „Gość Niedzielny” w którym są ciekawe artykuły między innymi o małżonkach, którzy wbrew temu co im świat podpowiada, czekają z nadzieją, bo jak mówią: ślubowali wierność w dobrej i złej doli. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.

9.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przygotować i przeżyć uroczystości odpustowe w naszej parafii. Dziękujemy ks. Czesławowi Hałgasowi MS za duchowe poprowadzenie nas przez te uroczystości odpustowe. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pani Heleny Zapała za piękne udekorowanie kwiatami kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim za podjęty trud obfitością swojej łaski, a Maryja Piękna Pani z La Salette niech otacza Was płaszczem swej opieki.