Ogłoszenia duszpasterskie

          

                                                           VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Ogłoszenia parafialne 21.05.2017.

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 1030 będzie adoracja wynagradzająca.

2.    Pierwsza rocznica przyjęcia Komunii św. odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1200.

3.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza naWieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się jutro tj. 22 maja Mszą świętą w naszej świątyni o godz. 1800. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

4.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w naszej świątyni codziennie o godz. 1730 z wyjątkiem środy, kiedy to modlimy się Nowenną do Matki Bożej Saletyńskiej. W piątek rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego.

5.    Zapowiadane prace związane z malowaniem kościołarozpoczną się w następny poniedziałek tj. 29 maja. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel zarówno dzisiaj po Mszy św. jak i poprzez wpłatę na konto budowy. Po ekspertyzie specjalistów, okazuje się, iż czeka nas kolejnainwestycja związana nałożeniem tynku na ściany zewnętrzne budynku parafialnego. Prace te są konieczne, aby nie powiększyć potem kosztów związanych z dokonującym się już niszczeniem założonej wcześniej warstwy ocieplenia budynku. Polecajmy te dzieła w naszych modlitwach. 

6.    Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Świętolipskimku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbędą się w niedzielę 28 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie. Mieszkańcy Mrągowa są zaproszeni do włączenia się w pieszą pielgrzymkę na te uroczystości, która wyruszy sprzed kościoła św. Wojciecha w niedzielę 28 maja o godz. 400 rano.

7.    W przyszłą niedzielę, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel.   

8.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Rity, zakonnicy; w środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; w piątek, wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

9.    Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajdują ciekawe artykuły, między innymi: o roli katolików w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga; o matkach wielkich Polaków. Natomiast w najnowszym Małym Gościu Niedzielnym jest magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy, jak również artykuł o wielkich podróżach do Boga Marka Kamińskiego, podróżnika i byłego ministranta. W zakrystii można odbierać kolejny numer Posłańca Matki Bożej z La Salette.  Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.