Ogłoszenia duszpasterskie

                                               

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 19.11.2017

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    W Kościele powszechnym przeżywamy dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Hasłem tego dnia są słowa: Nie miłujmy słowem, lecz czynem. Niech to będzie okazja, aby dostrzec wśród nas osoby potrzebujące naszego konkretnego wsparcia i podjęcia konkretnego czynu.

2.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1030 będzie adoracja wynagradzająca.

3.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza jutro na Wieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się Mszą św. o godz.1800. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

4.    Zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych odprawianych codziennie o godz. 1730 i na Mszę św. za zmarłych sprawowaną przez cały miesiąc listopad o godz. 1800.

5.    W środę Msza św. wieczorna będzie z udziałem Wspólnoty Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej, a po niej spotkanie.

6.    Dzisiaj kolejna kwesta, która przeznaczona będzie na spłatę pożyczki zaciągniętej na malowanie kościoła i elewacji domu parafialnego.Serdecznie dziękujemy Wam za składane ofiary, także tym, którzy dokonują to drogą internetową bezpośrednio na konto parafialne. Numer konta znajduje się na parafialnej stronie internetowej, a także w gablocie. Dziękujemy również podejmującym trud zbierania tych ofiar. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszystkim obfitością swej łaski.

7.    W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki wigilijne i świece na stół wigilijny.

8.    W przyszłą niedzielę, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel.

9.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek, wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek, Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w środę wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek, wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbiterai Towarzyszy.   

10.Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego w którym jest opisany fenomen miłosierdzia Polaków, a także o nurtującym wielu problemie tych, którzy z różnych przyczyn odebrali sobie życie. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Co o samobójstwie mówi Kościół? W zakrystii jest do odebrania kolejny numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.