Ogłoszenia duszpasterskie

                            

                                     

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Ogłoszenia parafialne 18.03.2018.

www.mragowo.saletyni.pl

1.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 1030 będzie adoracja wynagradzająca.

2.    Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje święte, podczas których chcemy duchowo odnowić się i przygotować swoje serca na owocne przeżycie czasu Paschy Pana. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Wyrażamy wielką wdzięczność księdzu Lesławowi Pańczakowi MS za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego. Niech wyrazem naszej wdzięczności, będą ofiary składane na tacę we wtorek i w środę podczas każdej Mszy świętej.

3.    W najbliższy poniedziałek, wtorek i w środę nie ma Mszy świętej o godzinie 700.

4.    Prosimy wszystkich wiernych, aby jak najliczniej skorzystać podczas rekolekcji z sakramentu pokuty, który będzie udzielany we wtorek przed każdą Mszą świętą. W tym dniu posługę w konfesjonałach będą pełnili zaproszeni kapłani z naszego dekanatu.

5.    Dzisiaj będzie kolejna kwesta przeznaczona na nagłośnienie kościoła wraz z systemem multimedialnym do wyświetlania tekstów pieśni

6.    Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych będzie błogosławieństwo palm, które można nabyć dzisiaj po każdej Mszy św.Ofiary złożone za te palmy będą pomocą w zorganizowaniu letniego wyjazdu dzieci z naszej scholki.

7.    Druga edycja Mrągowskiego Tańca Wielkanocnego rozpocznie się 8 kwietnia 2018 o godz. 1300 przy pomniku Jana Pawła II.Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o godz. 1300 w parafii św. Wojciecha. Zapraszamy osoby w każdym wieku, którzy chcą uczestniczyć w takiej formie uwielbienia Zmartwychwstałego Pana. Więcej informacji na Facebooku i u Scholi Młodzieżowej „Amen”.  

8.    W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Dziękujemy za składane ofiary na ten cel.  

9.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

10.  Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. O. Pio. mistyku naszych czasów. Jest także pięknie przedstawione pięć lat pontyfikatu papieża Franciszka. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku.