EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

1. Zapraszamy rodziców dzieci, które będą się przygotowywać do I Komunii św. jak również młodzieży, która w przyszłym roku ma przyjąć sakrament Bierzmowania, do zgłoszenia swoich dzieci w zakrystii, do końca tego miesiąca.
2. Dzisiaj, po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
3. 21 sierpnia w środę na Placu Piłsudskiego od 8:30 do 12:00, odbędzie pobór krwi pod hasłem " powstańcza krew". W hołdzie poległym w Powstaniu Warszawskim.
4. Kwesta dzisiaj jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele. W przyszłą niedzielę kwesta do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele. Za waszą hojność serdecznie dziękujemy.
5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o szacunku dla osób i niezgodzie na ideologię Lesbijek, Gejów Biseksualistów i Transseksualistów oraz o warmińskich Pompejach k/Barczewa
6. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
We wtorek św. Bernarda, opata; w środę św. Piusa X papieża; w czwartek NMP Królowej; w sobotę św. Bartłomieja Apostoła;

 1. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym Kościele Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę, o 8.00 10.30 12.00 i 18.00. W Wierzbowem o godz. 9.00 i w Krzywem o 10.30. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby kościoła.
 2. Kustosz Sanktuarium w Świętej Lipce zaprasza na Uroczystości odpustowe, w czwartek 15 lipca. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie.
 3. W przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu, po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym otrzymujemy płytę CD z pieśniami patriotycznym oraz możemy przeczytać między innymi artykuł o ludzkim wymiarze postaci św. Maksymiliana Kolbego
 5. Kwesta dzisiaj i w przyszłą niedzielę i następną jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.
 6. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek św. Klary dziewicy; w środę wspomnienie św. Marii Maksymiliana Kolbego prezbitera i męczennika w sobotę św. Jacka Odrowąża, prezbitera

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W naszym kościele można się wyspowiadać codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem. W pierwszy piątek spowiadamy od godziny 17.00. W sobotę po Mszy św. rannej będzie nabożeństwo do Matki Bożej.
2. W przyszłą niedzielę osoby modlące się na różańcu zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30
3. W tym roku nie odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Mrągowa do Częstochowy z powodu braku minimalnej liczby pielgrzymów. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godzinie 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, na której będziemy się modlić w intencjach przekazanych dla pielgrzymów grupy Galindia.
4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać kilka artykułów o tym jak się przedstawia problem alkoholizmu dzisiaj w Polsce.
5. Dzisiejsza kwesta do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
6. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
w poniedziałek św. Marty; w środę św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Alfonsa Liguori biskupa i doktora Kościoła w piątek N.M.Panny Królowej Apostołów ,

XVI Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne 21.07.2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. W imieniu chorego Marka Łupkowskiego oraz organizatorów akcji pomocy w jego leczeniu serdecznie dziękujemy za hojność wszystkim ofiarodawcom. Zebrano 4568,43 zł i 1 USD Organizatorzy dziękują za możliwość współtworzenia Eucharystii, uczestnictwa, zbiórki i piękną intencyjną Mszę Św.
 2. W ramach akcji Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” Osoby po 60 roku życia są zaproszone w środę 24 lipca o godzinie 15.00 do Sali Powiatowego Zarządu Dróg ul. Nowogrodzka 1 na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na drodze.
 3. W czwartek 25 lipca zapraszamy kierujących pojazdami mechanicznymi na Mszę św. o godzinie 18.00 Będziemy się modlić o bezpieczną jazdę i poświęcimy pojazdy.
 4. Za tydzień w niedzielę 28 lipca odbędzie się pobór krwi na Placu Piłsudskiego od 8:00 do 13:00. Aktualnie, brakuje krwi w kraju.
 5. Trwają zapisy na Pielgrzymkę do grupy Galindia Mrągowo, w ramach 36 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Chętni mogą się zapisać w zakrystii, albo u ks. Jarosława.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać artykuł pt. Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy
 7. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele, w przyszłą niedzielę kwesta do puszek jest przeznczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 8. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Marii Magdaleny; we wtorek święto św. Brygidy patronki Europy środę św. Kingi, dziewicy w czwartek św. Jakuba Apostoła  w piątek św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Marii Panny,

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 
Ogłoszenia parafialne 14.07.2019
www.mragowo.saletyni.pl
 
 
1.

Wszystkim wypoczywającym na wakacjach zarówno gościom jak i naszym parafianom życzymy udanego wypoczynku.  

2. Kwesta dzisiejsza i w następną niedzielę

jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele. Za wasze ofiary serdecznie dziękujemy.

3.

Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych, przed naszym kościołem odbędzie się kwesta połączona z kiermaszem ciast na rzecz Kingi Kołakowskiej z Kętrzyna,  która cierpi na mózgowe  porażenie czterokończynowe. Jest szansa, że operacja uwolni ją od bólu i pozwoli stanąć na nogi.

4.

Także dzisiaj o godzinie 18.00 Msza św. w intencji powrotu do zdrowia Marka Łupkowskiego (lat 43), chorego na nowotwór złośliwy, będzie odprawiana z udziałem osób posługujących w mrągowskich Scholach i chórach. Po Mszy św. odbędzie się dobrowolna zbiórka organizowana przez przyjaciół Marka i mrągowską Fundację Ten Czas. Datki przeznaczone będą na pokrycie kosztów nierefundowanych leków.

5.

W najbliższą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca po mszy św. o godz.10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające.

6. Po raz 26 grupa Galindia Mrągowo zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę, w ramach 36 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 29 lipca po mszy św. o godz. 7.00. Zapisy u ks. Jarosława lub w zakrystii. Na stoliku przy wyjściu wyłożone są kartki na intencje do modlitwy dla pielgrzymów, jest to duchowe nasze pielgrzymowanie razem z pielgrzymującymi do Częstochowy oraz wsparcie dla pielgrzymów. Kartki z intencjami można składać na tacy w kopertach w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
7.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać artykuł mówiący o tym czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Bożej z Góry Karmel.

8. Wspomnienia liturgiczne

w tym tygodniu: w pon. wsp. św. Bonawentury bpa, we wt. N.M.P. z Góry Karmel.

 

 
Strona 1 z 4

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete