EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

Ogłoszenia parafialne 16.06.2019.

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy czas komunii św. wielkanocnej.

2. Zapraszamy wszystkich na kolejny już WIECZÓR MIŁOSIERDZIA, który odbędzie się w naszej Parafii, prowadzony przez wspólnotę Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Chcemy wspólnie oddawać chwałę Bogu i uwielbiać Jego miłosierdzie, ale też o to miłosierdzie wołać, byśmy mogli go doświadczyć w swoich słabościach, chorobach i różnych problemach czy strapieniach. Spotykamy się jutro 15 czerwca (poniedziałek) 2019 r. o godz. 18.00. Zaczniemy Eucharystią, po której będzie wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

3. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00 i 10.30 po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną, oraz o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Os. Metalowców; przy ul. Krzywej przy ul. Słonecznej i oraz czwartego ołtarza, który w tym roku przygotowują mieszkańcy z Os. Nikutowo, na placu kościelnym. Na czas procesji prosimy o usunięcie pojazdów z trasy procesji. Prosimy o przystrojenie okien domów. Zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne w białych strojach oraz dzieci, które będą sypać kwiaty.

4. W oktawie Bożego Ciała odbywać się będzie codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę 22 czerwca, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. W piątek będzie okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin od godziny 16.00.

6. W dniach 6-15 lipca 2019 roku odbędzie się 29. Warmińska Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy w Wilnie. Pielgrzymka do Ostrej Bramy wyrusza dnia 6 lipca 2019 roku z parafii Św. Jerzego w Kętrzynie. Przyjście do Wilna nastąpi dnia 15 lipca 2019 roku. Zapisy na pielgrzymkę pod numerem telefonu 663-557-217.

7. Zapisy na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy w dniach 29.07 – 12 sierpnia przyjmuje ks. Łukasz

8. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.

9. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
W poniedziałek św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w sobotę św. Jana Fishera biskupa i Tomasza More’a męczenników

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  - VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne 09.06.2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 • W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
 • W przyszłą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy.
 • Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na naprawę napędu dzwonów i na inwestycje w naszym kościele. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.
 • Parafia św. Rafała Kalinowskiego organizuje coroczną pielgrzymkę kajakową do Świętej Lipki w dniu 6 lipca (sobota). Pielgrzymka zaczyna się z jeziora Juno. Zapisy w parafii na Osiedlu Grunwaldzkim do dnia 20 czerwca.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek płytę CD z przemówieniami papieskimi z pierwszej pielgrzymki do Polski
 • Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;, we wtorek św. Barnaby Apostoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego  kapłana; w piątek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika; w sobotę bł. Jolanty, zakonnicy; następna Niedziela jest Niedzielą Trójcy św.

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca, po Mszy św. o godz. 10.30
 2. Dzisiaj po Eucharystii o godz. 12.00 zapraszamy na piknik rodzinny,
 3. Prenumeratorzy Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej mogą odebrać nowy numer tego pisma w zakrystii kościoła.
 4. W środę 5 czerwca odbędzie się pobór krwi na Placu Piłsudskiego w godzinach od 8.30 do 12.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek będzie od godziny 17.00. Zachęcamy do nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca zwłaszcza dzieci, które przyjęły w tym roku Pana Jezusa po raz pierwszy. ks. Kazimierz odwiedzi chorych na os. Metalowców i ul. Wojska Polskiego wyjątkowo w sobotę 8.czerwca od godz. 8.30.
 6. Zapraszamy wszystkich na Wieczór Uwielbienia, który będzie dla nas modlitewnym czuwaniem i oczekiwaniem na Zesłanie Ducha Świętego. Wspólne czuwanie będzie miało miejsce 8 czerwca (sobota) 2019 r. Rozpoczniemy o godz. 18 wspólną Eucharystią. Po niej będzie modlitwa, w której będziemy wołać o nowe wylanie Ducha Świętego, aby On nas rozpalił, umocnił i prowadził w życiu i w posłudze.
 7. W przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie kontynuujemy kwestę na inwestycje w naszym kościele. W pierwszej kolejności musimy naprawić napęd dzwonów. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.
 8. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, która przypada 20 czerwca, prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Os. Metalowców; przy ul. Krzywej, przy ulicy Słonecznej i na placu kościelnym, w tym roku ten ołtarz przygotowują mieszkańcy z Os. Nikutowo.

1. Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia z okazji święta Matki.
2. Prenumeratorzy Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej mogą odebrać nowy numer tego pisma w zakrystii kościoła.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 7.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. ks. Kazimierz odwiedzi chorych na os. Metalowców i ul. Wojska Polskiego wyjątkowo w sobotę 8.06 od godz. 8.30. Od soboty 1 czerwca, będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
4. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańca. Zapraszamy wszystkich modlących się na Różańcu na Mszę św. o godz. 10.30
5. Za tydzień w niedzielę 2 czerwca, po Eucharystii o godz. 12.00 zapraszamy na piknik rodzinny, na którym będą, gry i zabawy dla dzieci. Szczegóły na plakacie.
6. Rozpoczynamy zapisy na wyjazd do Dębowca na Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w dniach 8 do 12 lipca. Koszt ok 350 zł Szczegóły na plakatach. Zapisy u ks. Łukasza
7. Podajemy rozliczenie za wykonanie i montaż konfesjonałów całkowity koszt wyniósł 22 768 zł. .
8. Dzisiejsza kwesta do puszek jest przeznaczona na sprzątanie kościoła.
9. Dochód z domowych wypieków, w które możecie się zaopatrzyć przed kościołem jest przeznaczony na wakacyjny wyjazd scholii.
10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej; W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł pt.: O wyzwaniach przed jakimi stoi obecnie polski Kościół.
11. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Urszulę Ledóchowską, w czwartek św. Joannę d’Arc dziewicę; w piątek Nawiedzenie Najświętszej Panny Marii; w sobotę św. Justyna męczennika.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne 19.05.2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne, charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie darna100.pl
 2. W świętej Lipce w następną niedzielę odbędą się uroczystości odpustowe Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do włączenia się w pieszą pielgrzymkę gwiaździstą do Świętej Lipki: Wyruszy ona w niedzielę 26 maja o godz. 4.oo. sprzed kościoła św. Wojciecha.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 z racji trzeciej niedzieli miesiąca będzie adoracja wynagradzająca.
 4. Dzisiaj o godz. 12.00 dzieci, które przyjęły Komunię św. w ubiegłym roku uczestniczą we Mszy św. rocznicowej.
 5. Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu 15 maja podjęła decyzję o kontynuowaniu kwest w drugą i trzecią niedzielę miesiąca. Dzięki waszej ofiarności udało się nam tylko w tym roku, nie licząc poprzednich inwestycji, zamontować system multimedialny, który ułatwia nam śpiew, zostały wykonane, zamontowane  i zapłacone konfesjonały. Podsumowanie wszystkich kosztów za konfesjonały zostanie podane w następną niedzielę. Obecnie Rada Parafialna sugeruje, żeby zbierane środki były przeznaczone w pierwszym rzędzie na remont napędu dzwonów a następnie na cokół wokół kościoła. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania, dzięki temu nasza świątynia jest coraz piękniejsza.
 6. W przyszłą niedzielę kwesta do puszek jest przeznaczona na sprzątanie kościoła.
 7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej; W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł pt.: Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”
Strona 1 z 3

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete