EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.
niedziela, 28 wrzesień 2014 18:59

Europejskie Spotkanie Młodych "Taize" w Poznaniu Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wspomnienia z Taize

W dniach 29 XII - 2 I 2010 r. grupa młodzieży z Mrągowa uczestniczyła w pielgrzymce zaufania przez ziemię, czyli Europejskim Spotkaniu Młodych Taize w Poznaniu.

 

Wyjazd zorganizował ks. Karol Tomczak MS, a na miejscu dołączył do nas również ks. Krzysztof Tomczak MS. W ciągu kilku dni mogliśmy odczuć niesamowitą wspólnotę z chrześcijanami z różnych zakątków świata. Na spotkanie przyjechało aż 30 tysięcy młodych ludzi, którzy bez względu na różnice wyznaniowe każdego dnia uczestniczyli w modlitwie śpiewem i w ciszy, rozważali Słowo Boże oraz wsłuchiwali się w słowa Listu z Chin. Dzień rozpoczynał się od spotkania w grupkach w różnych poznańskich parafiach, gdzie mogliśmy bliżej poznać młodych ludzi z Francji, Niemiec, Serbii, Ukrainy..., którym również bliskie są wartości takie jak pokój na świecie i dobro. Uczestniczyliśmy również w spotkaniach tematycznych dotyczących spraw społecznych oraz życia wewnętrznego. W Poznaniu doświadczyliśmy jak wspólny cel i wartości jednoczą ludzi, jak wielka jest życzliwość i gościnność osób, które na te kilka dni przyjęły nas do swoich domów i traktowały jak członków swojej rodziny. Ten wspaniały czas Taize dał nam mnóstwo nadziei i radości! Naprawdę żal było odjeżdżać z Poznania, który na kilka dni stał się stolicą młodych chrześcijan. Nie mogąc się rozstać, postanowiliśmy przedłużyć nasz powrót i w drodze do Mrągowa odwiedziliśmy pola lednickie, Gniezno oraz magiczny Toruń.

Czytany 1847 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 maj 2021 08:49

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete