Wydrukuj tę stronę
niedziela, 28 wrzesień 2014 18:34

Wczaso-rekolekcje Oazy młodzieżowej Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kraków - Zakopane - Wadowice

     W dniach 23-29 sierpnia wspólnota Oazy młodzieżowej z naszej parafii uczestniczyła w wczaso-rekolekcjach w Zakopanem. Dwudziestosześcioosobowa grupa wraz ze swoimi animatorami: p. Tomaszem Jaśniewskim, ks. Karolem Tomczakiem MS oraz ks. Mirosławem Opielą MS przez tydzień mogła podziwiać wspaniałe widoki polskich Tatr. W wędrówkach i nie tylko towarzyszył nam kleryk Łukasz Karaś ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. 

    Po raz kolejny gościliśmy w Saletyńskim Domu Rekolekcyjny „Maleńka”, gdzie zawsze, dzięki całej ekipie "Meleńkiej” i ks. dyrektorowi Władysławowi Wichniarzowi MS czujemy się jak we własnym domu. Podczas wyjazdu młodzież miała okazję zwiedzić Kraków, zdobyć Kasprowy Wierch czy Giewont, wyruszyć do Doliny Pięciu Stawów i nad Morskie Oko lub leniwie pospacerować po Krupówkach. Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz Liturgii Godzin. W czasie rekolekcji panowała wspaniała atmosfera przyjaźni, a grupa mogła zintegrować się jeszcze bardziej. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję spotkać się z górami, inni kolejny raz doświadczyli Bożej obecności pośród uroków cudownej przyrody.

    W  drodze powrotnej odwiedziliśmy Wadowice – rodzinne miasto Ojca św. Jana Pawła II, po zwiedzaniu poszliśmy na kremówki Smile. Nasza wyprawa na południe Polski pozostawiła w pamięci bardzo piękne wspomnienia i mamy nadzieję na kolejne, tak udane wyjazdy.

 

Czytany 1389 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 30 czerwiec 2019 03:51
Iza Jaśniewska

Najnowsze od Iza Jaśniewska