EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.

Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

"Wielbi dusza moja Pana"

 – XV Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

 

 

  W dniach 15-16 maja w Częstochowie u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej odbyło się XV Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Na czuwanie  złożyły się: zamknięte spotkanie dla liderów, animatorów i odpowiedzialnych za wspólnoty Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, które odbyło się 15 maja oraz otwarte spotkanie dla członków wspólnot i grup modlitewnych Odnowy oraz sympatyków - w dniu 16 maja.
     W spotkaniu tym uczestniczyli także przedstawiciele naszej Parafii i członkowie naszej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Światło Miłosierdzia” wraz z duszpasterzem.

  Gośćmi XV Czuwania byli włoscy misjonarze: OO. Enrico i Antonello pracujący w Brazylii, założyciele wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”, znani m.in. z modlitwy wstawienniczej i posługi ewangelizacyjnej wśród młodzieży.

Mimo padającego deszczu zebrani z wielkim zapałem i radością wielbili Boga śpiewem, uczestniczyli w modlitwach dziękczynienia, uwielbienia i o uzdrowienie, Eucharystii, wysłuchali konferencji, katechez i świadectw wiary.

 

 

2293

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete