Wydrukuj tę stronę

Kongres Odnowy w Duchu Świętym 2013

VII KONGRES ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM


Co roku w Częstochowie organizowane jest Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym, natomiast trwający przez trzy dni kongres co 5 lat.
W tym roku 2013 w dniach 16-18 maja tuż przed Zesłaniem Ducha Świętego odbył się VII Kongres Odnowy w Duchu Świętym.


Wspólnota charyzmatyczna z naszej parafii "Światło Miłosierdzia" pod przewodnictwem swojego duszpasterza ks. Bogdana wzięła w nim udział w bardzo licznym gronie. Wraz z zaproszonymi przez siebie osobami z rodzin, miejsc pracy itp.- pojechało nas ponad 70 osób.
W dniach 16- 17 maja trwało spotkanie formacyjne kierowane do liderów, animatorów i duszpasterzy wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Naszą wspólnotę reprezentowała liderka Gienia Teleszewska oraz animatorki Barbara Skorupska i Marianna Pluta.
Dniem jedności, dniem kulminacyjnym była sobota 18 maja. Od godziny 9.00 - modlitwą, zawiązaniem wspólnoty do godziny 21.00 - Apelem Jasnogórskim był czas zapełniony. Każdy z nas poprzez śpiew, modlitwę, konferencje, świadectwa, a szczególnie w czasie Eucharystii mógł doświadczyć osobiście działania Ducha Świętego. Jego obecność była namacalna tak w słowie, jak i poprzez zjawiska naturalne jak wiatr, deszcz i tęcza. Każdy kto stanął w prawdzie, otworzył swe serce na Jego działanie został przez Niego dotknięty i za to chwała Panu.
VII Kongres Odnowy w Duchu Świętym był czasem szczególnego obdarowania. Konferencje głoszone przez Lazaro Praxedes de Oliverie oraz Reinaldo Beserra Das Reis Brazylijczyków (byli oni gośćmi Kongresu), świadectwa, odnowienie wyznania wiary, modlitwa o uzdrowienie były nieustannym obdarowywaniem przez Pana.
Na zakończenie ks. Bp Bronisław Dembowski udzielił nam z serca płynącego błogosławieństwa, aby nasze życie codzienne było  pełne mocy Ducha Świętego.
Za wszystko co Bóg zdziałał w sercu każdego z nas u stóp swojej Matki składamy dziękczynienie.


Ula M

 

2109