EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.

Turniej piłkarski Służby Liturgicznej

W dniach 10-12.06.2011r. nasza parafia, jako gospodarz I Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego o Mistrza Saletyńskiej Służby Liturgicznej, gościła Ministrantów i Lektorów z naszych saletyńskich parafii. 

   W sobotę (11.06.) został rozegrany turniej piłkarski, którego uwieńczeniem był mecz Księża Saletyni - Policja.  

 

Drużyny z naszych saletyńskich parafii z całej Polski zjechały się do nas już w piątek (10.06) wieczorem, by w sobotę (11.06) od wczesnych godzin porannych rozegrać mecze piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi (Szkoła Podstawowa) i starsi (Gimnazjum i wyżej).
Nasza drużyna walczyła dzielnie i dopiero w finale przegrała z reprezentacją Trzcianki w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Oprócz 2. miejsca wywalczyliśmy nagrodę Fair Play oraz nagrody indywidualne: najlepszym strzelcem z 10. bramkami na koncie został Cyprian Janus, a najlepszym bramkarzem został Bartosz Tichonow. Także ministranci z Krzywego spisali się bardzo dobrze i wywalczyli 3. miejsce pokonując w walce o podium drużynę z Dębowca 3:1.
Puchary i nagrody zwycięzcom a także pamiątkowe medale dla wszystkich wręczyli ks. Proboszcz Józef Kopciński MS i Pani Burmistrz Miasta Mrągowo Otolia Siemieniec.
 
Oto wyniki wszystkich piłkarskich potyczek:

Grupa młodsza:

I miejsce - Warszawa
II miejsce - Olsztyn
III miejsce - Trzcianka

Grupa starsza:

I miejsce - Trzcianka
II miejsce - Mrągowo
III miejsce - Krzywe
IV miejsce - Dębowiec
V miejsce - Gdańsk Sobieszewo
VI miejsce - Warszawa

Najlepsi bramkarze: Bartosz Tichonow i Maciej Pałka
Najlepsi strzelcy: Cyprian Janus i Piotr Wronka
Drużyny Fair Play: Mrągowo i Olsztyn
 
Na zakończenie całego turnieju odbył się mecz towarzyski Księży Saletynów z Mrągowską Policją...
 
Mimo wspaniałego dopingu wielu kibiców Policjanci wygrali 9:0, ale nie wynik był najważniejszy Laughing
 
W zdrowym ciele zdrowy duch. Po wręczeniu nagród i kolacji wszyscy udali się do kościoła, by świętować Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Podczas uroczystej Eucharystii, o godz. 21:00 służyło jednocześnie 75. Ministrantów i Lektorów.
 
W niedzielę po śniadaniu i Eucharystii, kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Sprzętu Wojskowego i przejażdżka sprzętem wojskowym a na zakończenie grochówka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami, a następny turniej już za rok w Krakowie.
 
Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten turniej, Paniom, które przygotowały ciasto, wszystkim sponsorom i patronom medialnym.
 
 
 
 
 
 
2446

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete