EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Paź 1, 2022

XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 02.10.2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz Festyn Parafialny. Dziękujemy sponsorom Inicjatywie Lokalnej Pomysłowe Mrągowo, Firmie Mlekpol, Harcerzom, Nadleśnictwu Mrągowo, panu Stanisławowi Czejdo, Wójtowi wsi Nkutowo, restauracji Smaki Mazur, Sponsorom prywatnym i nade wszystko tym, którzy podzielili się własnoręcznie wypieczonymi ciastami. Wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz.17.30, Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godziny 17.00 do 18.00
  5. W pierwszy czwartek zapraszamy szczególnie mężczyzn na adorację.
  6. W przyszłą niedzielę kwesta będzie przeznaczona na witraż w naszym kościele.
  7. W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek św. Franciszek z Asyżu

W środę św. Faustyna Kowalska

W piątek Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

W ubiegłym tygodniu zmarł Wiesław Pelech z ulicy Słonecznej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete