EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Wrz 24, 2022

XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła

  Ogłoszenia parafialne 25. 09. 2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny brat Rafał i ksiądz Rafał. Niech Archaniołowie otoczą ich swoją szczególną opieką.
  2. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński. Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”
  3. W najbliższą sobotę, pierwszą w miesiącu,  rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17,30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby się modliły na różańcu w domu. Wieczorem w tym dniu zapraszamy na 15 minutowe rozważanie tajemnic różańca po Mszy św. o godzinie 18.00 .
  4. Pierwszego października będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.
  5. W przyszłą niedzielę Po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańca.
  6. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godzinie 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które mają przystąpić do pierwszej Komunii św.
  7. Kwesta do puszek dzisiaj jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
  8. Wspomnienia liturgiczne

We wtorek  św. Wincentego a Paulo

W środę św. Wacława męczennika

W czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W piątek św. Hieronima

W sobotę  św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  1. Módlmy się za zmarłą w ubiegłym tygodniu Mariannę Niedżwiecką z ulicy Sienkiewicza . 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete