EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Wrz 10, 2022

XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 11.09.2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Dzisiaj zapraszamy rodziców i młodzież która chce się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godzinie 12.00 i na pierwsze spotkanie.  
  2. Za dwa tygodnie w naszej parafii będziemy obchodzili uroczystość naszej Patronki Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej. Rocznica zjawienia przypada 19 września, ale w parafiach saletyńskich świętujemy tradycyjnie w czwartą niedzielę września, tydzień po uroczystościach w Dębowcu. Już dziś zapraszamy do włączenia się w to święto, Po Mszy św. o godzinie 10.30 zapraszamy na Festyn Parafialny na którym będzie coś do jedzenia i świetne słodkości przygotowane przez nasze parafianki.
  3. W przyszłą sobotę zapraszamy ministrantów, oraz tych, którzy chcieliby się zaangażować w Służbę Liturgiczną Ołtarza, na spotkanie o godzinie 10,00.
  1. Dzisiejsza kwesta przy stoliku pod chórem jest przeznaczona na kolejny witraż w naszym kościele.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

we- wtorek, Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”.

W czwartek, 15 września, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

w piątek,  Świętych Korneliusza (ok. 200-253) papieża, orędownika jedności Kościoła, i Cypriana (ok. 210-258), biskupa Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete