EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Wrz 3, 2022

XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 04.09.2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Zakupiliśmy organy do naszego kościoła, kosztowały drożej niż zakładaliśmy, ale mamy nadzieję, że posłużą nam dłużej.
  2. We wrześniu modlimy się do Matki Bożej Saletyńskiej codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00
  3. W przyszłą niedzielę11 września zapraszamy rodziców i młodzież która chce się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godzinie 12.00 i na pierwsze spotkanie  
  4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji także święto Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
  5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: schola dziecięcaLiturgiczna Służba Ołtarza, do której zapraszamy nie tylko dorosłe osoby ale także młodzież i dzieci, Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej, Kręgi Domowego Kościoła, Szkoła Nowej Ewangelizacji, Świeccy Saletyni, Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu św. Serdecznie zapraszamy! 
  6. Od października bieżącego roku rusza druga edycja Warmińskiej Szkoły Duchowości. Zajęcia trwają przez dwa lata (4 semestry) i odbywają się zasadniczo w trzecie soboty miesiąca. Nowy cykl rozpocznie się 15 października 2022 r. Adres, telefon do zgłoszeń i szczegóły znajdują się na stronie internetowej wsd.warmia.pl. (Wyższe Seminarium Duchowne)
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Saletyńskiej
  1. W przyszłą niedzielę i za tydzień kwesta będzie przeznaczona na kolejny witraż w naszym kościele.

Błogosławieństwa Bożego życzą Misjonarze Saletyni.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete