EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Mar 5, 2022

I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne 06. 03. 2022.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Dzisiaj będzie zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w piątki o godzinie 17.15. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 17.15
  3. Zgłosiliśmy w Caritas w Olsztynie wolę przyjęcia w ośrodku Szkoły Nowej Ewangelizacji uchodźców wojennych z Ukrainy.
  4. Nasza parafia w dwóch zbiórkach w niedzielę i w Środę Popielcową na rzecz Ukrainy zebrała 9907 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas Olsztyn. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  5. Pierwsze spotkania zespołów Synodalnych odbędą się w najbliższą sobotę w domu parafialnym o godzinie 19.00. Zachęcamy chętnych do zgłoszenia swojego udziału telefonicznie albo mailowo.
  6. W przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie będzie kwesta na inwestycje w naszej parafii. W tej chwili najpilniejszą sprawą będzie instalacja fotowoltaiczna, którą sfinansujemy wspólnie z naszą wspólnotą zakonną.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Roberta Waśniewskiego  z Os. Nikutowo.  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete