EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Gru 18, 2021

IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

  Ogłoszenia parafialne 19. 12. 2021.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński skierował do każdej rodziny i do każdego wiernego w diecezji specjalny list, poświęcony refleksji nad Kościołem pod hasłem: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo misja. Treść tego listu powinna dotrzeć do wszystkich, dla tego przy wejściu do kościoła będą rozdawane egzemplarze jeden na dom. Prosimy o przeczytanie i przemyślenie, ewentualnie podzielenie się odpowiedziami na pytania, które stawia nasz Arcybiskup. Można porozmawiać o tym z duszpasterzami.
  2. Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 12.00 harcerze przyniosą, jak co roku światełko betlejemskie, które zostanie z nami do Bożego Narodzenia, można je zanieść do swojego domu.
  3. W czasie poświątecznym, przed pandemią, zwykle odwiedzaliśmy rodziny w naszej parafii. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, ze zrozumiałych względów nie będzie to możliwe. Gdyby jakaś rodzina chciała spotkać się z księdzem i pomodlić się o błogosławieństwo w domu, w pierwszych tygodniach stycznia,  to prosimy o wypełnienie kartki, którą znajdziecie przy wejściu do kościoła i oddanie jej do dnia 26 grudnia. Informujemy, że cała nasza wspólnota zakonna jest zaszczepiona.
  4. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane rano o 7.00 i wieczorem o godzinie 21.00 i 24.00. jako Msze św. pasterskie. W tym dniu nie ma Mszy św. o godzinie 18.00. W Wierzbowie o godzinie 22.00 i w Krzywem o godzinie 22.00.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. o godzinie 8.00 10.30 12.00 i 18.00 W Wierzbowie o godz. 9.00 i w Krzywym o godzinie 10.30
  6. W niedzielę, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada Niedziela św. Rodziny. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę, podobnie w Wierzbowie i Krzywym.
  7. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece na stół wigilijny.
  8. Kwesta dzisiaj jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele. W następną niedzielę będzie kwesta do puszek na utrzymanie czystości w kościele.
  9. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę CD z kolędami nagraną przez polskie siostry karmelitanki z Islandii.

 

Niech Chrystus się rodzi w naszych sercach i błogosławi każdemu, kto Jego przyjmuje.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete