EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00 (19.00 w lipcu i sierpniu)
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00 (19 w lipcu i sierpniu)
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Cze 19, 2021

XII Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła

  Ogłoszenia parafialne ,20 06. 2021.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. W Gietrzwałdzie zostanie otworzona nowa kaplica miejsce adoracji Najświętszego Sakramentu w monstrancji gietrzwałdzkiej. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza święta, pod przewodnictwem J.E. bpa Janusza Ostrowskiego 26 czerwca 2021 r. o godzinie 19.oo w Bazylice Gietrzwałdzkiej. Po Mszy odbędzie się uroczysta procesja eucharystyczna do Domu Rekolekcyjnego Archidiecezji Warmińskiej. A w przyszłą niedzielę przypada rocznica objawień gietrzwałdzkich.
  2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej już nie obowiązuje.
  3. Witamy serdecznie wszystkich gości przebywających w naszej parafii. Życzymy dobrego i zdrowego wypoczynku. Przypominamy także, że w kościele należy zachować stosowny strój, odpowiedni do godności Mszy św.
  4. Kwesta do puszek za tydzień będzie przeznaczona na utrzymanie czystości naszego kościoła. Za wasze ofiary serdecznie dziękujemy.
  1. Wspomnienia liturgiczne:

W poniedziałek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W piątek bł. Doroty z Mątowów.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete