EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Gru 12, 2020

III Niedziela Adwentu

Trzecia Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 13,12. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Niektórzy przeżywali je on-line. Nie da się jednak wirtualnie odbyć spowiedzi, dlatego zachęcamy wszystkich aby nie zapomnieli o tym, że najważniejsze przygotowanie do świętowania można zrobić tylko poprzez oczyszczenie serca z grzechów. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.
  2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy do przygotowania szopki w domu. Szopki wykonane własnoręcznie z łatwo dostępnych materiałów, wezmą udział w konkursie szopek w naszym kościele w styczniu przyszłego roku. Rozmiar podstawy szopki nie powinien przekraczać kartki papieru A4.
  3. Zachęcamy także do uczestnictwa w Roratach codziennie o godzinie 7.00
  4. W przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie adoracja wynagradzająca.
  5. Pandemia spowodowała ograniczenie kontaktów społecznych, dystans a czasami nawet konieczną izolację. Chrześcijanie nie mogą się jednak całkowicie izolować od tych, którzy potrzebują pomocy. Jeśli dostrzegamy takie osoby, którym jest szczególnie trudno dzisiaj, z racji samotności, nieradzenia sobie z trudnościami, poinformujmy o tym parafię, abyśmy spróbowali im pomóc.
  6. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece adwentowe.
  7. Kwesta dzisiaj i w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła.
  8. Parafia bł. Honorata zaprasza na Wieczernik w przyszłą sobotę o godzinie 17.00
  9. Wspomnienia liturgiczne:

W poniedziałek św. Jana od Krzyża

W czwartek 17 grudnia rozpoczyna się Nowenna przed Bożym Narodzeniem

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete