EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Lis 29, 2020

I Niedziela Adwentu

Pierwsza Niedziela Adwentu
Rok B
Ogłoszenia parafialne .29,11. 2020.

tel. 780 039 258

 

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik, kapelan więzienia w Zamościu. W niedzielę Msza św. w Krzywem będzie odprawiona o godzinie 14.00 a w Wierzbowie o godzinie 15,30. Wszystkie nauki rekolekcyjne będą transmitowane przez kanał You Tube. mrągowo.saletyni. Przypominamy, że w kościele obowiązuje limit 48 osób.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zwykle będzie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek o godzinie 17.00, na tą adorację zapraszamy szczególnie mężczyzn, spowiadamy także w piątek o godzinie 17.00, oraz codziennie pół godziny przed Mszą św. W sobotę odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną, jednak prosimy o telefoniczne potwierdzenie możliwości takiej wizyty.

3. W przyszłą niedzielę pierwszą w miesiącu po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast po Mszy św. o godzinie 12.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na poświęcenie książeczek.

4. W naszej parafii jest wiele osób, które są wrażliwe na potrzeby ludzi samotnych, starszych, lub będących w potrzebie. Dlatego zwracamy się do tych, którzy chcą pomóc innym, aby zgłosili swoją chęć pomocy. Prosimy także wszystkich, którzy wiedzą o sytuacji bliźnich znajdujących się w trudnej sytuacji i sami nie mogą pomóc czy to materialnie czy to z powodu osamotnienia aby poinformowali o tym Parafię podając nam ich adresy, ewentualnie także numery telefonów. Można to zrobić osobiście albo za pośrednictwem przygotowanych kartek Chcę pomóc, lub Pomóżcie.

5. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece adwentowe.

6. Dzisiejsza kwesta do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.

7. Czytajmy prasę katolicką, w ten sposób możemy poznać także argumenty Kościoła i ludzi wierzących, nie tylko argumenty tych, którzy ostatnio najgłośniej krzyczą. W sklepiku można także nabyć kalendarze saletyńskie na 2021 rok.

8. Wspomnienia liturgiczne:
W poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona Arch. Warmińskiej
W czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

9, W Adwencie codziennie rano Msza św. Roratnia o godzinie 7.00

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete