EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Paź 31, 2020

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych
Ogłoszenia parafialne .01,11. 2020.

tel. 780 039 258

 

1. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Pełny tekst dekretu Penitencjarii Apostolskiej znajduje się na stronie www.archwarmia.pl

2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych o godzinie 17.30. przez cały listopad.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zawsze w czwartek i piątek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca nie odwiedzimy osób chorych z posługą sakramentalną tak jak zazwyczaj. W przypadkach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.

6. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie wyjątkowo w drugą niedzielę listopada, po Mszy św. o godz. 12.00, w kościele przy zachowaniu zasad epidemicznych.

7. Kwesta w przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie będzie przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła.

8. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w inicjatywę Różaniec do Granic Nieba. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli zapraszamy do modlitwy różańcowej w domach, a ci, którzy przyjdą w tych dniach do kościoła o godzinie 20.30 mogą się modlić razem z nami. Intencją tej modlitwy jest prośba do Boga o miłosierdzie dla nas i o odpuszczenie naszych grzechów, za naszych zmarłych oraz za dzieci które nie miały szansy się narodzić, dzieci utracone.

10. Wspomnienia liturgiczne:
W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
W środę św. Karola Boromeusza biskupa

 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete