EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Paź 10, 2020

XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .11,10. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

tel. 780 039 258

  1. Informujemy, że od nowego roku telefon stacjonarny w naszej parafii zostanie zastąpiony telefonem komórkowym o numerze 780 039 258
  2. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajdują się kartki wypominkowe, listopadowe i roczne, na których możemy wpisać imiona naszych zmarłych. Na kartkach, które będziemy czytać w listopadzie Prosimy o ich czytelne wypełnienie i wpisanie ulicy. Modlitwa za zmarłych będzie według planu: wywieszonego w gablocie ogłoszeniowej:
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
  4. Dzisiaj i za tydzień  kwesta jest przeznaczona na obłożenie cokołu kościoła.
  5. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski, na pamiątkę wyboru Papieża Jana Pawła II. Młodzi z naszej parafii zbierają do puszek ofiary na stypendia dla utalentowanej młodzieży.
  6. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym otrzymujemy dodatkowo płytę z interesującym filmem dotyczącym współczesnej wiary pt. Ziemia Maryi. W dodatku warmińskim artykuł o naszej parafii.
  1. Wspomnienia liturgiczne:

We wtorek  bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

W czwartek Św. Teresy od Jezusa dziewicy i Doktora Kościoła

W piątek św. Jadwigi Śląskiej

W sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa

 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete