EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Paź 3, 2020

XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia parafialne .04,10. 2020.

 

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17,30. Prosimy Róże Różańcowe o prowadzenie tej modlitwy.


2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych. , a po Mszy św. o godzinie 12.00 będzie spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii św.


3. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajdują się kartki wypominkowe, listopadowe i roczne, na których możemy wpisać imiona naszych zmarłych. Na kartkach, które będziemy czytać w listopadzie prosimy o ich czytelne wypełnienie i wpisanie ulicy. Modlitwa z a zmarłych będzie według planu:
Poniedziałek ulica Sienkiewicza, wtorek Os. Metalowców, środa Os. Nikutowo, czwartek ulica Krzywa, piątek ulica Wojska Polskiego, ulica Krótka i Nikutowo, sobota ulica Słoneczna i Księżycowa niedziela spoza terenu parafii.


4. Za tydzień i za dwa tygodnie kwesta będzie przeznaczona na obłożenie cokołu kościoła.


5. Za tydzień będziemy obchodzić kolejny XIX Dzień Papieski, ustanowiony w 2000 roku na pamiątkę wyboru Papieża Jana Pawła II. Młodzi z naszej parafii będą w tym dniu zbierać do puszek ofiary na stypendia dla utalentowanej młodzieży.


6. Wspomnienia liturgiczne:
W poniedziałek św. Faustyny Kowalskiej,dziewicy
W środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete