EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Wrz 12, 2020

XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .13,09. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. Zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Saletyńskiej przez cały wrzesień o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek  Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
  3. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci, które przystąpią do I Komunii św., oraz młodzieży, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.00
  4. W przyszłą niedzielę z racji trzeciej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się adoracja wynagradzająca.
  5. W środę 16 września zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. i spotkanie po niej.
  6. Za dwa tygodnie 27 września przypada święto patronalne naszej Parafii Matki Bożej z La Salette. W tym roku nasza parafia obchodzi także 30 lat od jej powstania. Zapraszamy na nabożeństwo pokutne w piątek o godzinie 17.00, w sobotę na Msze św. z procesją dookoła kościoła oraz na Mszę św. odpustową w niedzielę o godzinie 10,30 i na festyn bezpośrednio po niej. Zapraszamy także do współpracy przy przygotowaniu tych uroczystości.
  7. Siostry Katarzynki z Siemek, koło Kętrzyna, które kwestowały w ubiegłą niedzielę serdecznie dziękują za wasze wsparcie w sumie 2108 zł.
  8. Dzisiejsza kwesta i za tydzień jest przeznaczona na obłożenie cokołu kościoła. Do tej pory zebraliśmy na ten cel 42 415 zł.
  9. Wspomnienia liturgiczne:

W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża św. Odpust w kaplicy w Krzywem będzie w następną niedzielę o godzinie 10.30

We wtorek święto Najświętszej  Maryi  Panny Bolesnej

W środę św. Korneliusza i Cypriana męczenników

W Piątek św. Stanisława Kostki Patrona Polski

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete