EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Wrz 5, 2020

XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .13,09. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. Zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Saletyńskiej przez cały wrzesień o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek zapraszamy wspólnoty Domowego Kościoła na Msza św. o godzinie 18.00.
  3. W tym tygodniu w dniach 13-19 września , w Kościele w Polsce obchodzimy X Tydzień Wychowania,  pod hasłem „Budujmy więzi”.
  4. W najbliższym tygodniu prosimy o zgłaszanie dzieci, które przystąpią do I Komunii św., oraz młodzieży która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o osobisty kontakt i zgłoszenie przez wypełnienie odpowiedniego formularza.
  5. 8 września 2020 roku rozpoczynają się Ogólnopolskie 33-dniowe rekolekcje przygotowane przez Fundację Tota Tua oraz “Miłujcie się!”. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie. Rekolekcje będą się odbywać w formie On line. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową saletyni.pl gdzie można znaleźć szczegółowe informacje.
  6. Dzisiaj Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny z Siemek koło Kętrzyna, które prowadzą Ośrodek Terapii Uzależnień dla Dziewcząt, będą kwestować na swoją działalność.
  7. W przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie kwesta jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła.  
  1. Wspomnienia liturgiczne:

We wtorek święto Narodzenia  Maryi  Panny, oraz NMP Gietrzwałdzkiej

W tym roku nie organizujemy pieszej pielgrzymki do Gietrzwałdu. Program uroczystości w Gietrzwałdzie jest zamieszczony na naszej stronie intern.

 

 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete