EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Kwi 25, 2020

III Niedziela Wielkanocna

III Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia parafialne .26,04. 2020.
www.mragowo.saletyni.pl

 

 

1. Ze względu na pandemię koronawirusa ks. arcybiskup Józef Górzyński udzielił kolejnej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. aż do odwołania, z zachowaniem przykazania: „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”


2. Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona w Kościele Katolickim jako Niedziela Biblijna. Zapraszamy do czytania Pisma św. Na naszej stronie internetowej jest umieszczone nagranie Ewangelii św. Mateusza czytanej przez naszych parafian, zachęcamy do słuchania tego nagrania, ale także do indywidualnego czytania Pisma św. Prosimy o zabranie karteczki z zaznaczonym fragmentem Pisma św., które znajdują się przy wejściu do kościoła.


3. W środę św. obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godzinie 17.30


5. W sobotę 2 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu, po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych, których odwiedzaliśmy do tej pory, Gdyby ktoś z osób chorych nie mógł przyjąć sakramentów, prosimy o wcześniejsze poinformowanie księży.


6. W przyszłą niedzielę, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zmiany Tajemnic Różańcowych, nie  będzie. W przyszłą niedzielę zaczyna się także tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.


7. Codziennie po Mszy św. o godzinie 7.00 modlimy się w kościele modlitwą brewiarzową „Jutrzni”, Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę..


8. Dzisiaj na kanale YouTube Saletyni Mrągowo transmitujemy  Mszę św. o godzinie 10.30.


9. W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. i nabżeńśtwach jednocześnie 48 osób, zachowując dystans 2 m od siebie. Informujemy, że Msze św. w sobotę wieczorem oraz w niedzielę o godzinie 12.00 oraz o godzinie 18.00 są obecnie mniej uczęszczane aniżeli zwykle.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete