EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Mar 7, 2020

II Niedziela Wielkiego Postu

II  Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne .08,03. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. Za trzy tygodnie rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.
  2. Prosimy osoby, które zamówiły intencje Mszy św. w dniach 23 marca o godz. 11.00, w dniu 24 marca o godz. 16.00 i 25 marca o godz. 16.00 o zgłoszenie się do zakrystii i ustalenie nowych terminów tych Mszy św.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15, oraz o 15,. Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 17.15.
  4. Dzisiaj po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00 rozpoczynamy cykl katechez parafialnych na temat przykazań. Będą one kontynuowane w każdą niedzielę.
  5. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
  6. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła.
  7. Ze zrozumiałych względów, musimy odwołać pielgrzymkę do Rzymu.
  8. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godzinie 19.00 .
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym można przeczytać artykuł o obecnym kryzysie i poprzednich kryzysach w Kościele.
  • Pani Izie Jaśniewskiej dziękujemy za projekt nowego banneru na frontonie kościoła, który będzie nam towarzyszył przez ten rok.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete